17.01.2022
08:45
Gregor Glas, Partizan
V 16. krogu ABA lige so košarkarji Partizana na gostovanju v Podgorici zabeležili še trinajsto letošnjo zmago. Krčan Gregor Glas je na igrišču preživel slabih 12 minut.

Glas s Partizanom do zmage v Podgorici

Gregor Glas je v 16. krogu ABA lige k zmagi Partizana v Podgorici v Črni Gori proti ekipi SC Derby prispeval 9 točk. Glas je zadel tri mete za dve točki in eno trojko, v 11 minutah in 41 sekundah, kolikor je preživel na igrišču pa je v statistko vpisal še dva prekrška. Pri Beograjčanih sta bila za zmago s 83:93 najbolj zaslužna Punter (17 točk) in Moore (15). Prvo četrtino so dobili domači s 24:22, druga se je končala z izenačenih 19:19. Tudi tretja je pripadla domačinom (24:20), gostje pa so razliko naredili v zadnji četrtini, prepričljivo so jo dobili z rezultatom 16:32.

Partizan v vodstvu Aba lige

Po nepopolnih 16 krogih je Partizan z 28 točkami na vrhu Aba lige, eno manj ima Crvena zvezda, s 23 točkami jim sledijo Budućnost Voli, Cedevita Olimpija in FMP Meridian. Partizanovce v naslednjih šestih dneh čakajo tri tekme, prva v soboto, nato v četrtek proti Megi in v soboto proti Cibone.