19.10.2021
14:56
KK Podbočje, 4. SKL zahod
V Podbočju se je v soboto vrnila košarka. Tista čisto taprava, članska košarka. Domači fantje so poleti marljivo trenirali in trud poplačali, pred polno dvorano navijačev, s prvo zmago v sezoni.

Pred polno dvorano za uvod v sezono premagali Postojno

PODBOČJE V 4. slovenski košarkarski ligi letos nastopa 16 klubov, ki so razdeljeni v dve skupini (Vzhod - Zahod). V zahodni konferenci letos prvič nastopajo tudi košarkarji Podbočja, ki so že v prvem krogu pokazali kako in kaj. Domačini so pred polno dvorano navijačev s 75:64 premagali goste iz Postojne. Srečanje so sicer boljše začeli gostje in prvo četrtino dobili s 14:10, po začetni tremi so drugo četrtino z 22:15 dobili domači in polčas se je končal z rezultatom 32:29.

Tretja četrtina je nato z 20:19 pripadla Postojnčanom, domačini pa so v zadnjem delu srečanja le pokazali, da bo domača dvorana težko osvojljiva trdnjava. S tem so se strinjali tudi v uradnem zapisniku srečanja, kjer so zapisali "borbeno in na trenutke nervozno srečanje. Glasno navijanje številnih gledalcev."

KK Podbočje : KK Orli Postojna
75:64 (10:14, 22:15, 19:20, 24:15)

Sintič in Brežnjak najboljša strelca

Pri domačih sta bila z 19 koši najbolj razpoložena Jan Sintič in Gašper Brežnjak, 14 jih je v statistiko vpisal Lovro Jurečič, eno točko manj Rok Trilar Šabotič, Nejc Kramer je dosegel 8 točk, Andraž Colarič pa je s skupnem izkupičku 75 točk dodal dve točki. V gostujoči ekipi sta največ košev dosegla Jasmin Hercegovac (29) in Milovan Radmanovič (14).