V Posavju N/A° C Petek, 19. april 2024
13.12.2021
07:53
Krški rokometaši so na najlepši možni način sklenili koledarsko leto 2021. V tekmi 12. kroga lige so prišli do enajste (zaporedne!) letošnje zmage in imajo na vrhu lestvici štiri točke prednosti.

RD Alples Železniki : RK Krško
25:33 (8:14)

RD Alples Železniki:
Plestenjak, Pokorn N. 1, Kalan 2, Berce 4, Kavčič 3, Štremfelj 3, Mirčevski 5, Arman, Pokorn M., Maček 5, Bradač, Gartnar, Berčič.

RK Krško:
Sintič 9(1), Sobotič 2, Romih 8, Glaser 2, Pajič, Baznik 1, Resnik 2, Švalj 1, Novak 2, Kozole, Žitnik, Šibanc 6.

Sedemmetrovke:
RD Alples Železniki 3(2), RK Krško 4(1)

Izključitve:
RD Alples Železniki 6 minut, RK Krško 4 minute.

11/11

Krški rokometaši v Železnikih že od prve minute pokazali, da so prišli zgolj in samo po dve točki. Po desetih minutah je bilo na semaforju 2:4, deset minut pozneje 5:8, ob koncu polčasa pa je prednost narastla na +6, na 8:14. V drugem delu so imeli še tri minute pred koncem srečanja 11 zadetkov prednosti, ko je bilo 20:31, domači so s serijo štirih zadetkov prišli na 24:31, Resnik je zadel zadnjega za Krčane, Mirčevski za domačine in tekma se je končala z rezultatom 25:32.

Pri Krčanih se je z devetimi zadetki med strelce vpisal Marko Sintič, enega manj je dosegel Mitja Romih, šest pa levo krilo Alen Šibanc. Kot smo poročali že sredi tedna, ligaška tekma 1/16 finala Pokala Slovenije s Slovenj Gradcem bi morala biti v krški dvorani v torek, a so jo prestavili na pozno januarski termin.

ŠD Mokerc - KIG : RK Sevnica
28:30 (12:14)

ŠD Mokerc - KIG:
Ponikvar, Pahor 4, Drnovšek 4, Slomić, Tanko 6, Pekeč, Stopar 8, Štamcar, Košir 5, Ferjan, Štrukelj, Redek 1, Kaplan, Rupert, Mencej.

RK Sevnica:
Zorič 2, Koritnik 2, Mrgole 1, Perko 1, Vidmar 2, Mastnak 3, Nunič, Cigler 12, Kuhar 2, Štarkl, Kolman, Fatić, Kozole 4, Knez 1, Hajduk, Kroflič.

ŠD Mokerc - KIG 4(4), RK Sevnica 2(1)

ŠD Mokerc - KIG 6 minut, RK Sevnica 14 minut.

Sevničani z novim trenerjem do pomembnih dveh točk

Sevniški rokometaši so po menjavi trenerja sredi novembra, Primoža Plazarja je zamenjal njegov dosedanji pomočnik Iztok Godec, v soboto odigrali prvo srečanje po mesecu dni in v statistiko zabeležili pomembni dve točki. Na izenačenem srečanju se je prvi polčas končal z dvema zadetkoma prednosti Sevničanov, enaka razlika pa je bila tudi ob koncu srečanja - rezultat 28:30 za četrto letošnjo zmago, deveto točko in 6. mesto na lestvici.