14.03.2022
08:21
Krški rokometni mlin je v posavskem derbiju zmlel še Sevničane. Ob polčasu so imeli gostje štiri zadetke prednosti, srečanje se je nato končalo z rezultatom 24:33 (12:16) in petnajsto zmago.

Posavski derbi Krčanom

SEVNICA Krčani so slavili še petnajsto letošnjo zmago, v Sevnici so s 24:33 (12:16) premagali domačine in se tako še drugič letos veselili zmage v posavskem rokometnem derbiju 1. B slovenske rokometne lige. Prvi derbi so sredi oktobra dobili s petimi zadetki prednosti (29:24), tokratno srečanje pa se je končalo s še višjo razliko.

RK Sevnica : RK Krško
24:33 (12:16)

RK Sevnica:
Nunčič 6 obramb, Daks 2 obrambi, Pinterič 6, Mrgole 2(1), Kovačič, Vidmar 5, Mastnak, Cigler 1, Kuhar 2, Štarkl, Kolman, Fatić 2, Kozole 5(1), Knez 1, Kroflič.

RK Krško:
Kozole 12 obramb, Žitnik 3 obrambe, Zorič, Jazbec, Dular, Sintič 10, Sobotič 5, Romih 4, Glaser 2, Pajič, Baznik 3, Resnik, Švalj 1, Novak 2, Košir 2, Šibanc 4.

RK Sevnica 6(3), RK Krško 3(2)

RK Sevnica 4 minute, RK Krško 6 minut.

Krški mlin se je ogrel v drugem polčasu

Prva zadetka šele v 5. minuti

Prve minute srečanja v Sevnici so minile v znamenju derbija, prva zadetka pa so gledalci videli šele v 5. minuti, za domače je prvi zadel Mrgole, za Krčane Romih. A so na lestvici vodilni Krčani že v nadaljevanju pokazali, kdo je glavni ob Savi, v 10. minuti so vodili s 6:2, prednost štirih zadetkov so obdržali do konca polčasa, končal se je z rezultatom 12:16.

V prvih minutah drugega dela pa je krški mlin začel z mletjem in v 40. minuti so si gostje priigrali sedem zadetkov prednosti, ob koncu 50. minute je bilo na semaforju že +9 (pri 19:28), tako visoka prednost pa je ostala tudi po zadnjem zvoku sirene, le rezultat je bilo drugačen. Srečanje se je končalo s 24:33.

Krčani v Gorišnico, nato doma z Izolo

Krčane zdaj v petek, 18. marca, čaka gostovanje v Gorišnici, ko bodo odigrali zaostalo srečanje 8. kroga lige, čez 14 dni pa v Krškem derbi z ranjeno Izolo. Ranjeno zato, ker so jih v zadnjih 14 dneh premagali Sevničani in Dobovčani. Zdaj je čas, da jih premagajo še Krčani. V naslednjem krogu Sevničani odhajajo po Savi navzgor, čez 14 dni bo tekma v Hrastniku.