V Posavju 6.6° C Torek, 23. 2024
15.09.2019
18:23
Krški nogometaši so s peto letošnjo zmago po tekmi 8. kroga skočili na 3. mesto drugoligaške lestvice. Na Gubcu so se Nafti oddolžili za pokalni poraz sredi tedna. Poročilo in fotografije:

NK Krško:
Zalokar, Eckert, Sokler, Čirjak; Dadić, Florjanc, Kendeš, Srpak (od 28. Mlinar), Marcijuš (od 83. Regvar), Zakrajšek, Žabec.

Nafta 1903:
Raduha, Pirtovšek, Bizjak, Oštrek, Ploj (od 72. Szökrönyös), Malešević, Novinić, Vinko (od 46. Rebernik), Bolla, Šeruga (od 46. Paku), Leuštek.

Peta letošnja zmaga

Deseti zadetek Čirjaka

KRŠKO V prvi nedeljski tekmi 8. kroga 2. slovenske nogometne lige, sicer pa predzadnji tega kroga, so se na Gubcu domači nogometaši odkupili za sredin poraz v osmini finala Pokala Slovenije. Tedaj so bili tokratni nasprotniki boljši z 2:0, ob koncu srečanja pa je na semaforju pisalo še malo več - 3:0.

Sokler, Čirjak, Mlinar

Domače je v 22. minuti v vodstvo popeljal Sokler in postavil rezultat polčasa 1:0. V drugem delu je v 58. minuti Čirjak s projektilom s svoje levice povišal na 2:0, v 79. minuti pa je po Čirjakovi podaji iz kota v gostujočem kazenskem prostoru najvišje skočil Mlinar in postavil končnih 3:0.

Fotogalerija:

Z lepo popotnico na posavski derbi

Krčani so tako splezali na 3. mesto drugoligaške lestvice in poskrbeli za dobro ogrevanje pred sobotnim posavskim nogometnim derbijem v Brežicah. Brežičani so v tem krogu v Biljah odigral neodločenih 0:0 in prav tako z nestrpnostjo pričakujejo sobotno tekmo. Derbi v Brežicah bo prva tekma 9. kroga 2. slovenske nogometne lige, tekma se bo začela ob 14. uri.