V Posavju 4.2° C Petek, 26. 2024
06.05.2021
12:38
NK Krško : Brda
Drugoligaši so v sredo odigrali srečanja 18. kroga. Na Gubcu je padlo sedem zadetkov, prav vsi v drugem polčasu. Brežičani so gostovali v Novem mestu in odigrali neodločeno.

NK Krško:
J. Ribič, Vrdoljak, Branilović, Smiljanić (od 46. Mrvič), Ribič, Glavaš, Lesjak (od 56. Korošec), Dodig, Krznarić, Pranjić, Radić.

Brda:
Nabergoj, Dobnikar, Stožinič (od 68. Ju. Bužinel), Schweiger, Bric, R. Bužinel (od 71. Vodeb), Bučinel, Marinič, Karagegović, Battaino (od 68. Merlin), Ja. Bužinel (od 92. Lukić).

Na Gubcu kar sedem zadetkov, vseh sedem je padlo v drugem polčasu

V 18. krogu 2. slovenske nogometne lige so bili nogometaši Krškega in Brd na Gubcu še kako razpoloženi. Čeravno v prvem polčasu zadetkov in navkljub živahni igri na obeh straneh ni bilo, sta v drugem polčasu vratarja iz svojih mrež pospravila kar sedem žog.

V četrti minuti drugega polčasa je goste v vodstvo popeljal Rok Bužinel, dve minuti pozneje je izenačil Žiga Ribič. Domači do vodstva niso čakali dolgo, 11 minut pozneje je bil uspešen Dodig in da bi štiri minute pozneje Marinič izenačil na 2:2. Nato pa, tako kot v prejšnjem krogu v Ajdovščini, znova zanimiv zaključek srečanja.

V 81. minuti je Krčane v novo vodstvo popeljal Dodig, v 83. minuti je bil iz enajstmetrovke uspešen Rok Bužinel, ko je izenačil na 3:3. Jure Bužinel pa je pet minut pozneje v 88. minuti zabil še četrtega primorskega za končni rezultat 3:4 in četrto zmago Brd.

Fotogalerija (Foto: ePosavje.com):

Krčani prvi na lestvici lige za obstanek

Kljub porazu so Krčani na prvem mestu lestvice v ligi za obstanek, s točko prednosti pred ravenskim Fužinarjem in tremi točkami pred Beltinci.

NK Krka : NK Brežice Terme Čatež
1:1 (1:0)

Semafor:

• 1:0 - 70. min. - Paris (NK Krka)
  • 1:1 - 91. min. - Kocjančič (NK Krka)

NK Krka:
Pintol, Bedek, Dušak, Vrandečič, Kastrevec, Huč, Kambič, Hrka, Jašaragič, Parris, Tičić.

Brežice Terme Čatež:
Kruljac, Urh, Kocjančič, Beciri, Jurečič, Martić, Petric, Pajaziti, Sivonjić, Felja, Škrbec.

Brežičani ostajajo v boju za 2. mestu

V ligi za prvaka je zanimiv boj za 2. mesto, ki pelje v dodatne kvalifikacije za prvoligaško druščino. V dolenjsko - posavskem derbiju v Novem mestu so se nogometaši Krke in Brežic razšli z neodločenih 1:1. V 70. minuti je za Novomeščane zadel najboljši strelec 2. slovenske nogometne lige Parris, v 91. minuti je za še kako pomembno točko zadel Kocjančič.

V soboto v Brežicah Roltek Dob

Brežičani so na lestvici lige za prvaka s 35 točkami na 4. mestu, Krka in Roltek Dob imata točko več na 2. in 3. mestu, peta Nafta ima 32 točk. V soboto, 8. maja, bo na brežiškem stadionu še en derbi za vrh lestvice, ko bodo modri gostili Roltek Dob.