Četrtek, 28. marec 2024
10.01.2022
12:50
Celulozar, Celje, 2022
V soboto so se plavalke in plavalci krškega Celulozarja v Celju udeležili prvega tekmovanja v letu 2022.

Prva plavalna tekma v letu 2022

Ema in Tin na stopničkah

CELJE Tekmovanje v Celju je štelo za 3. razvojni pokal v okviru Plavalne zveze Slovenije in 4. Celjski pokal. Barve krškega plavalnega kluba je v Celju zastopalo pet plavalcev. Najuspešnejša je bila deklica Ema Menoni s tremi kolajnami. Enkrat je bila druga v disciplini 200m hrbtno, ter dvakrat tretja na 100m prsno ter 100m mešano. Med deseterico pa se je uvrstila še na 50m prosto, kjer je bila sedma. Do medalje je priplaval tudi mlajši deček Tin Babič, ki je bil tretji na 100m hrbtno. Na 200m prsno je pristal tik pod odrom za zmagovalce, na 50 in 200m prosto pa je bil šesti.

Med deseterico tudi Ana in Nejc

Med deseterico sta se uvrstila tudi Ana Menoni, ki je bila šesta na 200m prosto in osma na 50m prosto, ter Nejc Kranjc z osmim mestom na 200m prosto ter desetim na 100m hrbtno. Pohvale za odplavane osebne rekorde si zasluži tudi Sara Dobnik.