14:06
Pia Marie Ružič
Članica Šahovskega kluba Triglav Krško Pia Marie Ružič je v jesensko/zimskem obdobju še posebno aktivna in na veselje vseh tudi zelo uspešna.

Evropsko šolsko prvenstvo v šahu

KRŠKO Pia Marie Ružič je nedavno kot članica slovenske B reprezentance članic nastopila na Evropskem ekipnem tekmovanju v standardnem šahu 2021, kjer je zelo uspešno nastopila za reprezentanco in za svojo igro pridobila nove rating točke. Kmalu po koncu reprezentančne akcije, pa je nastopila tudi na Evropskem spletnem šolskem prvenstvu in se prebila v veliki finale.

Krčanka zmagala v velikem finalu

Finalni turnir prvenstva je potekal med 10. in 12. decembrom, slovenijo so poleg Pie Marie v finalu zastopali še dve igralki, Vesna Mihelič in Anja Beber. Pia Marie Ružič se je v kategoriji do 17 let uvrstila v veliki finale in osvojila 1. mesto. Vesna Mihelič si je do 15 let priborila 4. mesto, Anja Beber pa je bila 7. med dekleti do 10 let. Pia Marie je na poti do končnega zmagoslavja odpravila tri Gruzijke: Solomonio (2-0), Tsotsonavo (2-1) in na koncu še Bedoshvili Deo (2-1).