Torek, 19. marec 2024
15.10.2019
18:45
Prvo kolo 4. slovenske košarkarske lige je v Brežicah prineslo prvi letošnji košarkarski posavski derbi. Tokrat je bil rezultat bolj izenačen, s sedmimi točkami prednosti so tokrat slavili Krčani.

Brežice : Krško
62:70 (7:18, 22:24, 19:10, 14:18)

Brežice:
Hodžič 7, Antolovič 8, Zevnik 8, Volk 8, D. Šinko 5, L. Šinko, Krošelj 19, Aringer 7, Kolar, Cegodari.

Krško:
Pirc 10, Glas 2, Žibert 16, Pigac, Sotler 2, Stergar, Mirt 4, Udovč 6, Šalamon 7, Lužar 23, Sintič.

Krčani do občutne prednosti v prvi četrtini

Brežičani v tretji gostom dihali za ovratnik

Gostje so si občutno prednost priigrali že v prvi četrtini, ko so jo dobili z rezultatom 7:18. V drugi polovici prvega polčasa je šlo bolj na tesno, polčas pa se je nato končal z rezultatom 29:42. Domači so se v tretji četrtini prebudili in jo prepričljivo dobili z devetimi točkami razlike, a v zadnji četrtini preveč popustili in Krčani so se lahko veselili zmage.

Pri domačih najboljši strelec Krošelj, pri Krčanih Lužar

Pri domačih se je z 19 točkami najbolj izkazal Vito An Krošelj, pri Krčanih pa jih je 23 dosegel David Lužar, 16 točk Jani Žibert in še tretji z dvomestnim številkom točk Rok Pirc z desetimi točkami.