V Posavju 4.4° C Četrtek, 25. 2024
17.10.2021
18:10
Posavski derbi, RK Krško : RK Sevnica, 16. oktober 2021
Šesti krog 1. B slovenske rokometne lige je prinesel prvi letošnji posavski rokometni derbi. Srečanje v Krškem so dobili domačini s 29:24 (14:15). Krčani po petih krogih ostajajo neporaženi.

RK Krško : RK Sevnica
29:24 (14:15)

RK Krško:
Kozole, Žitnik, Pajić, Jazbec 3, Škafar 4, Sintič 4, Sobotič 2, Romih 2, Glaser 2, Baznik 2, Resnik, Švalj 1, Novak 2, Šibanc 7(3).

RK Sevnica:
Kroflič, Hajduk, Nunčič, Zorič 4, Koritnik 2, Mrgole 4(2), Perko 1, Kovačič, Vidmar, Mastank 1, Cigler 11(5), Kuhar, Štarkl, Fatić 1(1), Kozole, Knez.

RK Krško 4(3), RK Sevnica 9(1)

RK Krško 8 minut, RK Sevnica 20 minut.

Krčani še do pete zaporedne zmage

KRŠKO V 6. krogu 1. B slovenske rokometne lige so krški rokometaši v domači dvorani s 29:24 (14:15) premagali sosede iz Sevnice. Sevničani so boljše odprli srečanje in si ob dobri obrambi že v 5. minuti priigrali tri zadetke prednosti, ko je bilo na semaforju 0:3. Krčani so jih lovili in v 14. minuti je Šibanc po strelu s sedmih metrov prvič izenačil na 7:7. V nadaljevanju je dobrih 300 gledalcev videlo borbeno igro na obeh straneh, izenačene moči na igrišču je pokazal tudi semafor, ob igri "gol za gol" so Sevničani minuto pred koncem polčasa prek Ciglerja znova povedli za +2, a je Romih v zadnjih sekundah prvega dela le znižal in postavil rezultat polčasa 14:15.

Fotogalerija (Foto: ePosavje.com):

Tekma se je nato prelomila v 41. minuti

V prvih minutah drugega dela se je igra razživela, v 35. minuti sta bila pri gostih izključena "nekdanja Krčana" Zorič in Perko, sevniška klop je dobila rumeni karton, Šibanc pa je izenačil na 16:16. Krčani so štiri minute pozneje prvič povedli, za 18:17 je zadel Jazbec, Kozole je ubranil strel Mastnaku in tekma se je počasila začela obračati Krčanom v prid. V 45. minuti je Šibanc, sicer najboljši strelec pri domačinih, zelene prvič popeljal na dva zadetka prednosti.  V 51. minuti so domači prvič povedli še za tri zadetke, dve minuti pozneje je bil pri Sevničanih izključen še Perko, domači trener Kukavica je vzel minuto odmora in Novak je v 55. minuti domačine odpeljal na pet zadetkov prednosti, na 26:21. Do konca prvega dela so rokometaši obeh ekip dosegli še po tri zadetke, pete zaporedne zmage pa so se ob zadnjem zvoku sirene veselili domači rokometaši.