01.04.2021
07:47
RK Sevnica, 1.B liga rokomet
Sevniški rokometaši so pred vnovično prekinitvijo tekem in treningov v sredo v Trbovljah odigrali srečanje 6. kroga 1. B slovenske rokometne lige.

RD Rudar : RK Sevnica
31:30 (16:15)

RD Rudar:
Božič, Jager 3, Pintar 6, Lenart 4, Jauković 4, Urdih 2, Radulovič, Ernestl 9(3), Deković 1, Bizjak 2.

RK Sevnica:
Zorč 2, Stegne 5, Koritnik, Pinterič, Kozole 3, Mrgole 3, Kolman 5, Kuhar 1, Janev 3, Mastank 2, Cigler 6, Daks, Kuhar, Knez, Blatnik, Kroflič.

RD Rudar 3(3), RK Sevnica 2(0)

RD Rudar 6 min., RK Sevnica 4 min.

Sevničanom v Trbovljah zmanjkalo minut

V prvem polčasu Sevničani vodili za +3

TRBOVLJE V zadnjem srečanju 6. kroga 1. B slovenske rokometne so Sevničani gostovali v Trbovljah pri ekipi RD Rudar in srečanje dobro začeli, hitro povedli, v 15. minuti pri rezultatu 5:8 povedli s tremi zadetki prednosti, a so jih domači devet minut pozneje pri rezultatu 11:11 znova ulovili, prevzeli pobudo in ob koncu polčasa je bilo na semaforju 16:15.

Vodili so tudi v začetku drugega dela

V nadaljevanju srečanja so nato plavi znova zaigrali bolj pogumno, v 39. minuti je Stegne izenačil na 19, Kolman pa je minuto pozneje prednost povišal na dva zadetka, na 19:21. V 45. minuti je Lenart izenačil na 22:22 in domače popeljal v serijo zadetkov, v 57. minuti so domači pri 30:26 vodili tudi s štirimi zadetki prednosti, v zadnjih dveh minutah so Mastnak, Mrgole in Kozole poskrbeli za znižanje na 30:29. Domači trener Keše je vzel minuto odmora, najboljši strelec srečanja Ernestl je dosegel svoj deveti zadetek, Zorič pa je v nato uspel le še znižati rezultat na 31:30.

Kako naprej?

In zdaj? Tekme in treningi so zaradi zaustavitve javnega življenja znova prepovedani, do 11. aprila sta bila sicer predvidena dva prvenstvena kroga. Kako in kdaj se bo prvenstvo nadaljevalo, pa znano v naslednjih dneh.