28.09.2019
11:44
Prvo tekmo 3. kroga 1. B slovenske rokometne lige so v petek zvečer gostili v Grosupljem. Domači so pričakali Krčane, ki so po dveh krogih ostali še neporaženi. No, ni trajalo dolgo ...

RK Grosuplje : RK Krško
28:23 (14:15)

RK Grosuplje:
Zafran 5(3), Zakotnik 4, Slemenjak 4, Wilson Gahan 3, Grum 3, Rede 2, Podvršič 2, Cigale 2(1), Lukan 2, Ferkulj 1, Pekeč, Kitak, Harbaš, Stare, Zakošek, Pišek.

RK Krško:
Škalički, Blaževič, Romih, Dular, Novak, Kastelic, Sobotič 6(1), Ban 5, Dragan 3(1), Glaser 2(1), Glogovšek 2, Rantah 1, Orter 1, Mlakar 1, Drobež 1, Vovk 1.

RK Grosuplje 5(4), RK Krško 7(3)

RK Grosuplje 12 minut, RK Krško 14 minut.

Prvi poraz Krčanov

V prvem polčasu vodili tudi za +3

Krčani so boljše začeli srečanje, hitro povedli z dvema zadetkoma prednosti, to z zadetkom do dveh držali vse do 21. minute, ko so prvič povedli za +3 pri 10:13. V 27. minuti je zadnji krški zadetek v prvem polčasu dosegel Ban, pri domačih sta nato zadela še Zakotnik in Grum, polčas pa se je končal z vodstvom Krčanov 14:15.

Na 21:20 še ujeli domačine, nato pa padli v luknjo

V drugem delu se je prednost hitro stoipla, že v peti minuti nadaljevanja so gostje povedli z 18:17. Nato so vajeti igre prevzeli domači in v 41. minuti povedli z 21:18, a so Krčani prednost uspeli znižati na 21:20 in v 46. minuti je domači trener vzel minuto odmora. Domačini so se "sestavili" in v petih minutah pobegnili na 25:20. Krčani niso našli zdravila za razpoloženega vratarja Stareta, Grum in Lukan pa sta še naluknjala krško ladjo in v 57. minuti so domači po zadetku Redeta vodili že z 28:20. Ban, Dragan in Glogovšek so poraz le še omilili in srečanje se je končalo z rezultatom na semaforju 28:23.