05.10.2019
20:52
Po srečanju 4. kroga 1. B slovenske rokometne lige se krški rokometaši veselijo zmage. Brežičani so izgubili v Črnomlju, Radečani doma s Svišem iz Ivančne Gorice. Poročilo s tekme v Krškem:

RK Krško : ŠD Mokerc - KIG
32:23 (14:15)

RK Krško:
Škalički, Blaževič, Rantah 8(2), Sobotič 6(2), Romih 5, Vovk 3, Dragan 3, Kastelic 3, Orter 2, Glaser 1, Ban, Mlakar, Glogovšek, Dular, Zorič.

ŠD Mokerc - KIG:
Tabakovič 6(2), Krivic 5, Leš 3(1), Kalabić 3, Makivič 2, Comino 2, Hostnik 1, Štamcar 1, Legen, Kastelic, Marolt, Ponikvar, Šivec, Hostnik, Tanko.

RK Krško 6(4), ŠD Mokerc - KIG 4(3).

RK Krško 6 minut, ŠD Mokerc - KIG 4 minute.

Tretja letošnja zmaga

Naslednjo soboto posavski derbi

Krčani so pred domačimi gledalci prišli do tretje letošnje zmage. Pot ni bila lahka, ob polčasu so zaostajali za zadetek, v drugem pa so stopili na plin in zanesljivo prišli do dveh novih točk.

V prvem vodili, pa zaostajali, pa spet vodili

V prvem delu so si domači priigrali najvišjo prednost treh zadetkov, vztrajni gostje pa so jih v 20. minuti ulovili na 10:10. Domači trener Šerbec je vzel minuto odmora, a je ta rezultat obrnil gostom v prid. Ti so povedli z dvema zadetkoma prednosti, v 26. minuti vodili z 12:14, a je najboljši strelec srečanja Nik Rantah dvakrat zapored zadel in izenačil na 14:14. Rezultat prvega polčasa je v 29. minuti postavil Kalabić.

Juriš v drugem delu

V drugem delu so gostje vodili do 35. minute in rezultata 17:18, nato pa so domači začeli igrati boljše, prednost višali in višali ter srečanje končali z rezultatom 32:23.

Fotogalerija (Foto: ePosavje.com)

Brežičani in Radečani izgubili

Brežičani so v tem krogu izgubili v Črnomlju (28:25), Radečani so doma morali priznati premoč ekipi iz Ivančne Gorice, srečanje se je končalo z minimalno prednostjo gostov in rezultatom 31:32.

Naslednji krog prinaša posavski derbi, Krčani in Brežičani bodo prvič letos igrali v Brežicah, tekma bo v soboto zvečer.