11.10.2021
10:54
RK Sevnica, RD Izola, 1.b liga
Sevniški rokometaši so v 5. krogu 1. B slovenske rokometne lige v domači dvorani gostili ekipo Izole in izgubili s 27:30 (12:17). Sevničane zdaj v Krškem čaka posavski derbi.

RK Sevnica : RD Butan Plin Izola
27:30 (12:17)

RK Sevnica:
Zorič 1, Koritnik 4, Mrgole 1, Perko 2(1), Hajduk, Kovač, Vidmar 2, Mastnak 3, Nunčič, Cigler 13(4), Kuhar, Štarkl,Fatić, Kozole, Knez, Kroflič.

RD Butan Plin Izola:
Jurič 8, Brumen 2(2), Bekrič, Kocjančič, Smej 1, Puhanič, Poberaj 1, König 5, Nikolić 4, Čolić 2, Dugajlić 2, Stopar 3, Dolenc 2, Jeseničnik.

RK Sevnica 7(5), RD Butan Plin Izola 2(2)

RK Sevnica 8 minut, RD Butan Plin Izola 6 minut.

Drugi letošnji poraz

SEVNICA Prve minute srečanja so pripadle gostom, v 7. minuti so povedli s tremi zadetki, minuto pozneje pa so domači prek Mastnaka prišli do prvega zadetka na srečanju. V nadaljevanju so plavi zaigrali bolj pogumno in v 13. minuti je Cigler znižal na 5:7, v 20. minuti pa je Koritnik zadel za le še zadetek zaostanka, na 7:8. A so gostje z delnim rezultatom 5:2 od 25. minute naprej pobegnili domačinom, ob koncu polčasa je bilo na semaforju 12:17.

Prve minute drugega dela so znova pripadle gostom, a se Sevničani niso predali, v 43. minuti so uspeli znižati zaostanek na dva zadetka, ko je bilo 21:13. Še v 52. minuti so Izolani vodili s petimi zadetki prednost, pri 22:27, domači so se se serijo zadetkov in dobro obrambo tri minute pozneje približali na 25:27, dve sedemmetrovki je pri gostih uspešno zadel nekdanji reprezentant Brumen, Nikolić je zadel še 30. zadetek za Izolane, Cigler pa je postavil nato končni rezultat srečanja 27:30.

Kako naprej?

Z drugim porazom v sezoni so sevniški rokometaši zdaj na 7. mestu 1.B slovenske rokometne lige, v naslednjem krogu pa jih v soboto v Krškem čaka posavski derbi. Krčani so po petih krogih s tekmo manj na vrstu ligaške lestvice.