02.08.2021
19:24
Benjamin Šeško, Foto: Andreas Schaad - FC Red Bull Salzburg
Radeški nogometni biser Benjamin Šeško je v dresu FC RedBull Salzburg avstrijsko Bundesligo začel z dvema zadetkoma in na najboljši možni način potrdil pravilno odločitev o vpoklicu v prvo ekipo.

Zadel prvega in zadnjega na tekmi

V 2. krogu avstrijske prve lige so bikci iz Salzburga na domačem igrišču gostili ekipo SV Guntamatic Ried in slavili z visokih 7:1 (2:0). Benjamin Šeško se je v svojem drugem nastopu za člansko ekipo v letošnji sezoni avstrijske Bundeslige dvakrat vpisal med strelce. Kakor je srečanje začel, tako ga je končal. V 37. minuti je namreč domače popeljal v vodstvo, v prvi minuti sodnikovega dodatka v drugem polčasu pa je postavil končni rezultat in potrdil visoko zmago s 7:1.

Za Ligo prvakov proti Dancem

Evropska nogometna zveza je sicer na svojem sedežu v Nyonu izžrebala pare 4. kroga kvalifikacij za ligo prvakov. Šeško bo za preboj v druščino najboljših igral proti Brøndby IF, kjer je nekoč brcal Artičan Gregor Sikošek.