V Posavju N/A° C Četrtek, 18. april 2024
01.10.2021
20:55
RK Sevnica, sezona 2021/2022
V prvi tekmi 4. kroga 1. B slovenske rokometne lige so sevniški rokometaši gostovali pri ekipi RD Moškanjci - Gorišnica v Gorišnici. Po vodstvu ob polčasu se je srečanje končalo brez zmagovalcev.

RD Moškanjci - Gorišnica : RK Sevnica
27:27 (12:15)

RD Moškanjci - Gorišnica:
Lovrenčič 1, Tement 2, Šandor 4(1), Geč 4, Maroh, Ranfl, Sok 9(3), Bratuša, Hrupeič, Bedrač 3, Lorenčič, Kransič 2, Leben 2.

RK Sevnica:
Zorič 2, Koritnik 2, Mrgole 2(1), Perko 8(4), Kovačič, Hajduk, Kovač, Vidmar 1, Mastnak 1, Nunčič, Cigler 5(1), Kuhar, Štarkl 2, Kozole 2, Knez 2, Kroflič.

Sedemmetrovke:
RD Moškanjci - Gorišnica 6(4), RK Sevnica 10(6)

Izključitve:
RD Moškanjci - Gorišnica 10 minut, RK Sevnica 10 minut.

Sevničani iz Gorišnice s točko

GORIŠNICA Sevničanom je v Gorišnici dobro kazalo za tretjo letošnjo zmago. V prvem polčasu so bili nesporni vladarji igrišča in si že pri rezultatu 5:8 priigrali prednost treh zadetkov, takšna je bila razlika tudi ob koncu prvega polčasa - ta se je končal z rezultatom 12:15.

Domači minuto pred koncem srečanja prvič povedli

V drugem delu so prednost dveh, treh zadetkov uspeli zadržati vse tam do 52. minute, ko so se domači prvič približali na zadetek zaostanka. Dve minuti pozneje so izenačili na 25, pa je zato sevniški trener Plazar vzel minuto odmora. V 57. minuti je Zorič goste popeljal v vodstvo na 25:26, a sta Bedrač in Šandor z dvema zadetkoma tekmo obrnila. Šandor je bil v 59. minuti izključen, številčno prednost na igrišču je izkoristil Perko in zadel za, kot se je izkazalo, končnih 27:27.

Perko in Cigler strelsko najbolj razpoložena pri Sevničanih

Pri Sevničanih sta bila najboljša strelca Perko in LCigler, vpisala sta osem in pet zadetkov, pri domačih je devet zadetkov v statistiko zapisal Sok.

Krčani v soboto s Škofljico

Moškanjci - Gorišnica in Sevničani so s tekmo več na 2. in 3. mestu ligaške lestvice, ali bo do spremembe v vrstnem redu prišlo in kakšen bo, pa bo znano po sobotnem derbiju kroga, v Krško prihaja vodilna ekipa ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak. Krčani so s tekmo manj po treh krogih z dvema zmagama na 4. mestu lestvice.