V Posavju 5.9° C Četrtek, 25. 2024
03.02.2022
10:32
RK Sevnica
Sevniški rokometaši so v sredo v Železnikih prišli do pomembne zmage v lovu za zgornji del lestvice 1. B slovenske rokometne lige. Jernej Rantah je na klopi debitiral z zmago.

10. krog 1. B slovenske rokometne lige

RD Alples Železniki : RK Sevnica
25:26 (13:12)

RD Alples Železniki:
Plestenjak 2, Pokorn, Fojkar, Kalan 2, Kavčič 2, Štremfelj 4, Mirčevski 1, Božnar, Arman, Maček 1, Tušek 6(1), Strehar 7(2), Gartnar, Berčič.

RK Sevnica:
Koritnik 1, Mrgole 3, Kovačič, Vidmar 3, Mastnak, Nunčič, Cigler 12, Kuhar, Štarkl, Fatić 1, Kozole 5(1), Knez 1, Kroflič.

Sedemmetrovke:
RD Alples Železniki 4(3), RK Sevnica 1(1)

Izključitve:
RD Alples Železniki 4 minute, RK Sevnica 14 minut.

S peto zmago skočili na peto mesto lestvice

Sevničani so v zaostali tekmi 10. kroga 1. B slovenske rokometne lige zmagali na Gorenjskem. Srečanje proti Železnikom so začeli bolje od domačinov, v 10. minuti vodili s 4:3, deset minut pozneje je bilo na semaforju 8:10, prvi polčas pa so dobili domačini z rezultatom 13:12. V drugem delu je Cigler v 35. minuti izenačili na 14:14, po seriji 3:0 so sevniški rokometaši v 45. minuti vodili s 16:19,  da bi jih v 52. minuti domačini ulovili na 21:21. Zaključek srečanje je bil napet in izenačen, več zbranosti so pokazali "plavi", po zadetku Ciglerja v zadnji minuti povedli tudi že za dva prednosti, srečanje pa se je nato končalo z rezultatom 25:26.

Sevničani s Črnomaljci v Radečah, Krčani z Mokercem doma

In zdaj? V 14. krogu lige bodo sevniški rokometaši v soboto v Radečah gostili ekipo Črnomlja, Krčani bodo v domači dvorani pričakali ekipo ŠD Mokerc - KIG.