07.05.2022
18:53
Tek podnebne solidarnosti, Cerklje ob Krki
V četrtek, 5. maja 2022, je Osnovna šola Cerklje ob Krki v Vojašnici Jerneja Molana organizirala dobrodelni dogodek Tek podnebne solidarnosti. Na šolski sklad so zbrali skoraj 2600 evrov.

Najvztrajnejši Lovro Kožar je pretekel več kot 19 kilometrov

CERKLJE OB KRKI Dogodka se je udeležilo 378 obiskovalcev, od tega jih je 212 teklo in so skupaj pretekli kar 2071 krogov, 828,4 kilometrov. Kljub temu, da tek ni bil tekmovalne narave, so najvztrajnejše nagradili s praktičnimi nagradami.

Kdo je pretekel največ?

V kategoriji vrtec in 1. triada je bil s pretečnim 12400 metrov najvztrajnejši Benjamin Srpčič, 2. mesto je dosegel Tadej Božič (7,2 km), 3. mesto pa Tim Kvartuh (6,8 km). Med učenci od 4. do 9. razreda je 19,2 km pretekel Lovro Kožar, drugi je bil Janez Lekše (14 km), tretji pa Gašper Horvat (13,2 km). Med odraslimi sta si prvo mesto s pretečenih 16 kilometrov razdelila Peter Pavlovič in Boštjan Zlobko, 3. mesto je zasedel David Špiler (15,6 km).