21.05.2022
15:23
RK Sevnica, 1. B liga
Sevniški rokometaši so v 25. krogu 1. B slovenske rokometne lige v domači dvorani gostili ekipo ŠD Mokerc KIG in izgubili s štirimi zadetki razlike.

RK Sevnica : ŠD Mokerc - KIG
28:32 (17:17)

RK Sevnica:
Kroflič, Pinterič 6(1), Mrgole, Kovačič, Vidmar 4, Mastnak 1, Nunčič 1, Cigler 3(1), Daks, Kuhar, Štarkl, Kolman, Fatić 2, Kozole 8, Knez 3.

ŠD Mokerc - KIG:
Pahor 3, Drnovšek 6, Slomić, Tanko 4, Wostner, Legen, Pekeč, Stopar, Štamcar 1, Ferjan, Štrukelj 2, Redek 4(1), Jerlah 6, Tabaković 1, Rupert 5.

RK Sevnica 3(2), ŠD Mokerc - KIG 4(1).

RK Sevnica 6 minut, ŠD Mokerc - KIG 4 minute.

Ižanci boljši od Sevničanov

SEVNICA Rokometaši ŠD Mokerc - KIG so na gostovanju v Sevnici v 25. krogu 1. B slovenske rokometne lige zabeležili deseto letošnjo zmago. V dvoboju pete in šeste ekipe na ligaški lestvici so boljše začeli domačini, v 10. minuti so vodili z rezultatom 8:3, gostje so jih lovili in v 20. minuti je na semaforju pisalo 13:9, ob koncu prvega polčasa pa je bilo izenačenih 17:17.

Domači so še v 58. minuti so zaostajali le za zadetek

Gostje so povedli v 31. minuti, zadel je Rupert, nato pa do konca srečanja vodstva niso več izpustili iz svojih rok. Domači so se večkrat približali na zadetek zaostanka, nazadnje še v 58. minuti pri rezultatu 28:29, a so Izanci v zaključku srečanja pokazali več zbranosti ter zabeležili novi dve točki.

V zadnjem krogu s Krko

V sobotnem večeru bosta še dve tekmi, v Krškem pripravljajo veselico ob uvrstivi v prvo ligo, druga tekma bo v Radovljici - na Gorenjskem gostujejo rokometaši RD Moškanjci Gorišnica. Sevničani v zadnjem krogu gostijo novomeško Krko, Krčani bodo v sobotnem večeru zaključili s prvenstvom.