V Posavju N/A° C Četrtek, 18. april 2024
06.01.2020
15:24
Veterani krškega plavanja v Velenju
V organizaciji Plavalnega kluba Velenje je na prvo soboto v letu 2020 na tamkajšnjem obnovljenem bazenu potekala prva plavalna pokalna tekma za veterane.

VELENJE Tekme so se udeležili veterani in veteranke iz 18 slovenskih klubov, skupaj pa so opravili kar 110 štartov v več plavalnih disciplinah. Barve veteranov Plavalnega kluba Celulozar Krško so zastopali Andrej Škafar, Polona Špan, Franc Čargo in Marija Nunčič. Nastopili so v disciplinah 400 m prosto, 50 m delfin, 50 m prosto in 200 m mešano ter prav vsi v svoji starostni kategoriji osvojili 1. mesto.

Fotogalerija (Foto: ZoRko):

Škafar izstopal v absolutni konkurenci

V absolutni konkurenci je izstopal Andrej Škafar, ki je osvojil 1. mesto in prejel zlato medaljo na 50m delfin s časom 33,39 in 3. mesto na 200m mešano s časom 2:57,22. Polona Špan je zabeležila absolutno četrti izid na 400 m prosto in sedmi rezultat na 50m prosto, Franc Čargo je v absolutni konkurenci zasedel 8.mesto na 400m prosto in 9.mesto na 50 m prosto, Marjana Nunčič pa je nastopila na 50m prosto in v absolutni konkurenci zasedla 10. mesto.

Foto in tekst: ZoRko