V Posavju 14.2° C Četrtek, 2. 2024
02.10.2021
20:58
NK Krško : NK Rogaška, 10. krog 2. SNL
V 10. krogu 2. slovenske nogometne lige so brežiški nogometaši na Ptuju prišli do prve letošnje zmage, s katero so se vsaj za nekaj trenutkov pomaknili z dna ligaške lestvice. V Krškem sedem zadetkov.

• 3:3 - 69. min. - Regvar (NK Krško)
  • 3:4 - 83. min. - Andjelić (NK Rogaška)

NK Krško:
J. Ribič, Bagola, Tomiček, Zukić (od 81. Korošec), Baskera (od 56. Regvar), Bošković, Predanič (od 86. Ž. Ribič), Tiganj, Stopar, Bubnjević (od 56. Jurčec), Pezer.

NK Rogaška:
Vunderl, Pirtovšek, Rantuša Lampreht (od 61. Golob), Majcen, Rokavec, Ploj (od 70. Andjelić), Ptiček, Alves Moreira, Muzaferović (od 88. Neskič), Matošević, Krajnc.

Na Gubcu sedem zadetkov

KRŠKO V 10. krogu 2. slovenske nogometne lige so gledalci na Stadionu Matije Gubca v Krške videli sedem zadetkov. Domače je v 6. minuti srečanja s projektilom iz desnice v vodstvo popeljal Tiganj, Krčani so v nadaljevanju polčasa predvladovali, a le do začetka 30. minute, ko so gostje izenačili prek Kranjca. Slatinski golgeter, s sedmimi zadetki je na vrhu lestvice najboljših strelcev, je se je izkazal tudi pet minut pozneje. Po hitrem protinapadu in dolgi podaji Moreire je žogo na robu domačega kazenskega prostora lepo sprejel in z desnico neubranljivo zadel desni spodnji kot Ribičevih vrat. Gostje so tako v garderobe odšli s prednostjo zadetka in vodstvom 1:2.

Fotogalerija (Foto: ePosavje.com):

Kranjc v drugem polčasu potrdil hat trick

Kranjc je v deveti minuti nadaljevanja srečanja s tretjim sobotnim zadetkom potrdil hattrick, tri minute pozneje pa so Krčani znižali rezultat prek Boškovića. Še več, v 69. minuti je Regvar izenačil na 3:3, a je bil v 83. minuti z bele točke uspešen Andjelić ter gostom tako potrdil šesto letošnjo zmago. Slatinčani so se z novimi tremi točkami povzpeli na 4. mesto drugoligaške lestvice.

Andjelić (NK Rogaška) za 3:4 (83. minuta), video: yodazib / Twitter

Drava Ptuj : Brežice 1919 Terme Čatež
2:4 (1:1)

Semafor:

• 0:1 - 24. min. - Gradišar (Brežice 1919 Terme Čatež)
  • 1:1 - 29. min. - Bozgo (Drava Ptuj)
  • 1:2 - 48. min. - Gradišar (Brežice 1919 Terme Čatež)
  • 1:3 - 57. min. - Gradišar (Brežice 1919 Terme Čatež)
  • 2:3 - 76. min. - Drevenšek (Drava Ptuj)
  • 2:4 - 91. min. - Gorenc (Brežice 1919 Terme Čatež)

Drava Ptuj:
Vršič, Kahrimanović, Penič, S. Rogina, A. Rogina, Šlamberber (od 86. Šabeder), Bozgo, Đuran, Drevenšek, Janežič (od 66. Mendy), Dobnik

Brežice 1919 Terme Čatež:
Goričar, Femec, Kocjančič, Brkić, Krašovic, Lesjak (od 93. Geč), Brekalo (od 82. Gorenc), Perišić (od 46. Mrvič), Gradišar (od 71. Costa Albuquerque), Vujčić, Sivonjić.

Kapušin s fanti do prve letošnje zmage

So pa na Ptuju do svoje prve letošnje zmage prišli brežiški nogometaši. In tudi tam je padel hattrick. Prvič je mrežo domačega vratarja Vršiča v 24. minuti načel Gradišar, Bozgo je pet minut pozneje izenačil in postavil rezultat polčasa 1:1. Gradišar je bil v drugem delu zelo razpoložen, saj se je v 48. in 57. minuti še dvakrat vpisal med strelce, Brežičani so vodili z 1:3, v 76. minuti je sicer Ptujčane na zadetek zaostanka približal Drevenšek. V 91. minuti je prvo zmago varovancev trenerja Kapušina s prvim zadetkom v letošnjem prvenstvu potrdil Gorenc.

Kako naprej?

Naslednji krog se bo začel v petek, ko v Kranju gostujejo Krčani. Brežičani bodo v soboto na domačem igrišču pričakali ekipo Primorja.