V Posavju 11.8° C Petek, 3. 2024
04.03.2024
07:20
V Dohi v Katarju je od 26. 2. do 3. 3. potekalo svetovno prvenstvo v plavanju za veterane, katerega se je udeležila tudi krčanka, Nika Bajc.

Odličja Nike Bajc

Prvi nastop je bil 200 m hrbtno, kjer je le za las zgrešila stopničke in bila četrta. Drugi dan je odplavala 100 m hrbtno in bila zopet odlična. Zasedla je peto mesto. Treji dan je v šprinterski disciplini, 50 m prosto, priplavala do devetega mesta. Četrti dan pa je začela nabirati kolajne.

V štafeti 4 x 50 m prosto, skupaj z soplavalkami (Smiljano, Ano in Tino, vse ŠD RIBA), so dekleta postale svetovne podprvakinje. Nadaljevale so s štafeto 4 x 50 m mešano, kjer je Nika plavala hrbtno in postale svetovne prvakinje.

Za piko na i, pa je Nika naslednji dan odplavala 50 m hrbtno in osvojila še tretjo kolajno, tokrat bronasto.

Niki vse čestitke za izjemne rezultate in srečno ter uspešno plavanje še naprej.