V Posavju 12.8° C Četrtek, 2. 2024
17.09.2022
19:32
RK Krško : Trimo Trebnje
V prvi domači tekmi v novi prvoligaški rokometni sezoni so krški rokometaši v domači dvorani izgubili s Trimom iz Trebnjega. Z gostovanja v Škofji Loki se brez točk vračajo domov tudi Dobovčani.

RK Krško : RK Trimo Trebnje
23:39 (9:21)

RK Krško:
Žitković, Kozole, Škafar, Sobotič 9, Romih 4 (1), Grobelnik, Baznik, Resnik, Košir 3, Sarajlić 2, Glaser, Švalj 4, Šibanc.

RK Trimo Trebnje:
Čudič, Grčo, Slatinek Jovičič 4, Višček 4, Horvat, Didovič 1, Jurečič 4(3), Radojković 3, Pipp 1, Kotar, Potočnik 2, Miklavec 1, Grbič 8, Ivanović 3, Glavaš 3(2), Krešić 5.

RK Krško 2(1), RK Trimo Trebnje 5(5).

RK Krško 10 minut, RK Trimo Trebnje 12 minut.

Prva domača tekma v novi sezoni 1. rokometne lige

V petek je v Krškem gostovala drugouvrščena ekipa lanske sezone 1. slovenske rokometne lige. Trebanjci so odločno začeli že od prve minute in v 10. minuti je bilo na semaforju 4:9, v 20. minuti 6:16, polčas pa se je končal z 12 zadetki prednosti ob rezultatu 9:21. S covidom in poškodbami zdesetkana domača ekipa so se v nadaljevanju upirali gostom, v napadu niso izkoristili vseh ponujenih priložnosti, ob koncu srečanja pa je bilo na semaforju končnih 23:39.

Fotogalerija (Foto: ePosavje.com):

Dobovčani poraženi v Škofji Loki

Dobovčani so v Škofji Loki po polčasu zaostajali za zadetek ob rezultatu 15:14, v drugem delu pa popustili, tako da so po 60. minutah slavili domačini z 31:28. Pri Dobovčanih je Rantah dosegel sedem zadetkov, Šukić in Nešič sta jih v statistiko vpisala šest.