V Posavju 13.5° C Sreda, 1. 2024
10.11.2022
21:56
RK Krško, Sobotič, Glaser
V sredo so odigrali večino srečanje šestnajstine finala Pokala Slovenije. V naslednjem krogu bodo igrali le Krčani, ki so slavili v posavskem derbiju v Sevnici.

RK Sevnica : RK Krško
28:31 (12:16)

RK Sevnica:
Bezjak 8 obramb, Daks, Mlakar, Kolman, Pinterič 7, Mrgole 1, Gerjovič 1, Zbašnik 7(1), Vidmar 3, Mastnak 1, Koritnik 2, Verstovšek 1, Fatić, Kozole 3, Knez, Kuhar.

RK Krško:
Kozole 3 obrambe, Logar 7 obramb, Žitković, Škafar 1, Sintič 2, Sobotič 4, Romih, Grobelnik 2, Baznik 4, Resnik, Košir 4, Novak 4, Glaser 1, Švalj 4, Dosedla, Šibanc 5(2).

Sedemmetrovke:
RK Sevnica 4(1), RK Krško 4(2)

Izključitve:
RK Sevnica 8 minut, RK Krško 6 minut

V Sevnici slavje Krčanov

Še en posavski derbi, tokrat prvi v novi sezoni, se je končal z zmago Krčanov. Po hitrem vodstvu s tremi zadetki razlike v 6. minuti ob rezultatu 4:1 so Krčani prednost obdržali do konca polčasa, ki so ga dobili s štirimi zadetki prednosti, na semaforju je bilo po 30. minutah 12:16. A Sevničani se v nadaljevanju srečanja niso predali, najbližje so prišli v 48. minuti po zadetku Vidmarja za 22:23. A že nekaj minut pozneje so gostje pritisnili na plin, v 55. minuti pa prvič vodili za +6 ob rezultatu 22:28. Srečanje se je nato končalo z 28:31 in napredovanjem Krčanov v naslednji krog pokalnega tekmovanja.

RK Dobova : RK Gorenje Velenje
24:33 (11:17)

RK Dobova:
Mlakar 12 obramb, Grudnik, Pandžić, Bogovič 2, Glogovšek, Dragan 2, Luzar 2, Šukić 1, Smiljanić 2, Latković 3, Ferenčak 3, Kozolić 1(1), Tajnik 2, Nešič 6(1), Beganovič.

RK Gorenje Velenje:
Taletović 13 obramb, Skok, Tajnik 2, Pipp 4, Pajt 3(1), Hebar 1, Drobež, Kovačič 1, Sokolič 5(3), Verdinek 2, Šiško 7, Grmšek 1, Slatinek Jovičič 3(1), Mlivić 2, Predović 2, Hriberšek.

RK Dobova 4(2), RK Gorenje Velenje 7 (5)

RK Dobova 0, RK Gorenje Velenje 2 minuti.

Velenjčani boljši do Dobovčanov

V Dobovi so državni prvaki vodili do samega začetka srečanja. Po desetih minutah igre je bil rezultat na semaforju 4:7, štiri zadetke prednosti so imeli deset minut pozneje ob rezultatu 8:12, polčas pa se je končal s 17:11 za goste. V drugem delu je prednost narastla tudi na 11 zadetkov razlike, Bogovič je v zadnji minuti postavil končni rezultat tekme 24:33 (11:17).