Končana sanacija plazu in cestišča na cesti pod Kočo na Bohorju
- Podrobnosti
- ePosavje ADM
![]()
Dolžina celotnega saniranega odseka je približno 450 metrov. Na omenjenem odseku je že več let prihajalo do gubanja ceste, in sicer prečno in vzdolžno. Teren nad cesto je zelo zasičen z vodo, ki je pritiskala na območje ceste, ta pa ni imela ustrezno urejenega odvodnjavanja. Posledično je obstajala velika nevarnost širjenja plazu v pobočje nad cesto in možnost celovitega odloma in zdrsa pobočja skupaj s cestiščem.
Na območju nad cesto so izvedli masivna kamnita drenažna rebra, zbrana v skupen jašek ob cesti. Prav tako so bila izvedena drenažna rebra preko ceste, saj je voda dotekala tudi vzdolžno. Rebra so dodatno stabilizirana s tirnicami. Ob levem robu ceste so izvedli globoko drenažo. Poleg tega so dogradili zgornje ustroje vozišča in cesto asfaltirali.
Dela so se pričela v drugi polovici septembra 2023, zaključila pa 30. aprila 2024. Izvajalec del je bilo podjetje Gradnje d.o.o. Boštanj. Vrednost pogodbenih del je znašala približno 225.000 evrov z vključenim DDV.
Vir besedilo in foto: Mestna občina Krško






