X
SRE
ČET
PET
10°

Vnesi kodo za adwords...
Policisti PU Novo mesto so obravnavali več pretepov, prehitrega voznika, 140 nedovoljenih prehodov meje, vlom, vožnjo pod vplivom alkohola in mladoletnega voznika s predelanim motorjem.

Vnesi kodo za adwords...

Nasilnež z noži in palico napadel policista

Nekaj po 10. uri smo prejeli klic na pomoč z območja Krškega, kjer naj bi moški napadel zakonsko partnerko, jo poškodoval in ji grozil. Nemudoma sta bila na kraj napotena policista PP Krško. Našla sta poškodovano in prestrašeno žensko, nasilneža pa ni bilo na kraju. Poskrbela sta za njeno varnost, potem pa pričela z iskanjem moškega in ga opazila v bližini. Nasilnež je kričal nanju, v policista je vrgel ošiljeno cev, potem pa izza pasu potegnil dva večja noža, mahal z njima in jima grozil, da ju bo ubil. Opozoril in ukazov ni upošteval, zato sta zoper njega uporabila plinski razpršilec in sredstva za vezanje in vklepanje in mu odvzela prostost. Zasegla sta mu noža in palico. Na kraj so policisti poklicali reševalce, ko so oskrbeli poškodovano žrtev nasilja v družini. Zoper 62-lenega nasilneža bodo na pristojno tožilstvo podali kazensko ovadbo zaradi kaznivih dejanj nasilja v družini in napada na uradno osebo, ko opravljajo naloge varnosti.

Posredovali zaradi pretepov v Kerinovem Grmu in v Gazicah

Policisti PP Krško so okoli 12. ure posredovali zaradi pretepa v Kerinovem Grmu. Vzpostavili so javni red in mir in ugotovili, da je prišlo do spora in pretepa med 36-letnim moškim in 35-letno žensko. Moški je z lesenim kolom napadel in poškodoval žensko. Reševalci so jo oskrbeli in odpeljali v bolnišnico, kjer so potrdili, da gre za lažje poškodbe. Okoliščine policisti še preverjajo in bodo na podlagi ugotovitev zoper 36-letnika ustrezno ukrepali.

V noči na 25. 7. so policisti posredovali zaradi množičnega pretepa v naselju Gazice. Vzpostavili so javni red in mir, tri osebe so zaradi poškodb potrebovale zdravniško pomoč. Zbrali so obvestila in ugotovili, da je prišlo do spora in pretepa med petimi osebami, ki so v sorodstvenem razmerju in so bili pod vplivom alkohola. Okoliščine policisti še preverjajo in bodo na podlagi ugotovitev in zbranih obvestil kršiteljem izdali plačilne naloge.

Prekoračitev hitrosti na avtocesti

Policisti so na območju Mokric okoli 9.30 ustavili voznika osebnega avtomobila Audi francoskih registrskih oznak, ki je na območju Čateža ob Savi vozil s hitrostjo 189 km/h in prekoračil dovoljeno hitrost na avtocesti za 59 km/h. 31-letnemu državljanu Severne Makedonije so zaradi kršitve cestno prometnih predpisov izrekli globo.

Ukrep zoper mladoletnega voznika mopeda

Policisti PP Sevnica so med kontrolo prometa v Boštanju okoli 21. ure ustavili 15-letnega voznika mopeda iz Sevnice. Med postopkom so ugotovili, da so na mopedu opravljene nedovoljene predelave, zato so moped zasegli, opravljen bo tudi izredni tehnični pregled. O kršitvah bodo z obdolžilnim predlogom seznanili sodišče.

V noči na 25. 7. so policisti PP Novo mesto na Belokranjski cesti opravljali meritve hitrosti. Kontrolirali in ustavili so 15-letnega voznika mopeda, ki je vozil s hitrostjo 43 km/h. Zaradi suma, da je vozilo nedovoljeno predelano, so moped zasegli, opravljen bo izredni tehnični pregled. O postopku z mladoletnikom so obvestili starše, o ugotovitvah tehničnega pregleda in o kršitvi bodo z obdolžilnim predlogom seznanili pristojno sodišče.

Zakon o motornih vozilih v 18. členu (predelana vozila) določa, da se postopek posamične odobritve predelanega vozila se izvede tudi za vozilo, katerega skladnost s predpisi je že bila ugotovljena, če je bila na njem pozneje narejena predelava (v nadaljnjem besedilu: predelano vozilo), ki ustreza vsaj enemu od naslednjih kriterijev:
1.      se nanaša na podatke, evidentirane v postopku registracije vozila;
2.      vpliva ali bi lahko vplivala na homologirane dele vozila;
3.      vpliva ali bi lahko vplivala na varnost vozila.

Z globo 4.000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik ali posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, ki v prometu uporablja vozilo, ki je bilo predelano, pa ta predelava ni bila odobrena v skladu s prvim odstavkom tega člena oziroma sprememba iz 52. člena tega zakona ni bila vpisana v evidenco, njihova odgovorna oseba pa z globo 400 eurov. Z globo 400 eurov se kaznuje za ta prekršek lastnik oziroma uporabnik vozila oziroma uporabnica vozila (v nadaljnjem besedilu: uporabnik vozila), če je fizična oseba.

Pod vplivom alkohola in brez veljavnega vozniškega dovoljenja

V noči na 25. 7. so policisti med kontrolo prometa na območju Čateža ob Savi zaradi nezanesljive vožnje ustavili voznika osebnega avtomobila Opel corsa hrvaških registrskih oznak. Med postopkom so ugotovili, da 24-letni državljan Hrvaške nima veljavnega vozniškega dovoljenja. Zaradi očitnih znakov alkoholiziranosti so mu odredili preizkus, ki ga je odklonil. 24-letniku so zasegli avtomobil, mu odvzeli prostost in ga pridržali. Danes ga bodo privedli v postopek pred pristojno sodišče.

Vlomi in tatvine

Med 22. 7. in 24. 7. je v Novi vasi pri Mokricah neznanec izkoristil odsotnost stanovalcev in skozi okno vlomil v stanovanjsko hišo. Po prvih ugotovitvah ni ničesar odtujil, povzročil je le premoženjsko škodo, povzročeno z vlomom.

Nedovoljeni prehodi meje

Policisti so na območju PP Brežice (Rigonce, Obrežje, Dobova, Kapele, Rakovec, Mihalovec, Nova vas pri Mokricah, Slovenska vas) izsledili in prijeli 68 državljanov Sirije, 16 državljanov Afganistana, 11 državljanov Pakistana, devet državljanov Konga, osem državljanov Maroka, šest državljanov Iraka, pet državljanov Bangladeša, štiri državljane Armenije, štiri državljane Turčije, dva državljana Indije, dva državljana Alžirije, državljana Mongolije in državljana Irana. Na območju PP Krško (Velika vas pri Krškem) so prijeli dva državljana Sirije in dva državljana Iraka. Policijski postopki s tujci, ki so nedovoljeno vstopili v Slovenijo, še niso zaključeni.

Icon malice

Malice v Posavju

Preverite ponudbo malic v Posavju in izberite, kaj boste danes okusili.

 

Icon kamera

Spletne kamere

Preverite trenutno dogajanje v Posavju v živo, kjerkoli že ste.

 

Icon oglasevanje

Oglaševanje na portalu

Povečajte prepoznavnost svojega podjetja z oglasi na našem portalu.

malice v posavju 1

Sreda
Dež
5.5°C / 4.1°C
Veter: 10.6 km/h
Četrtek
Dež
6°C / 4.2°C
Veter: 14.9 km/h
Petek
Megla
9.5°C / 2°C
Veter: 3.6 km/h
Sobota
Megla
10.8°C / 3.2°C
Veter: 6.5 km/h

Kamere v Posavju

  • kostak nek fakulteta za energetiko logo siv 1 avtoline

O nas

 

Spletno mesto ePosavje združuje vse Posavce od blizu in daleč. Bi želeli objaviti novico, zapis, fotografije? Pišite nam na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..

Elektronski medij ePosavje je vpisan v razvid medijev, ki ga vodi Ministrstvo za kulturo, pod zaporedno številko 1243.

 

Poiščite nas tudi na

 

 IN YT X

Icon malice

Malice v Posavju

Preverite ponudbo malic v Posavju in izberite, kaj boste danes okusili.

 

Icon kamera

Spletne kamere

Preverite trenutno dogajanje v Posavju v živo, kjerkoli že ste.

 

Icon oglasevanje

Oglaševanje na portalu

Povečajte prepoznavnost svojega podjetja z oglasi na našem portalu.

Imate zanimivo vsebino za objavo?

Pišite nam!