Voznik električnega skiroja (45) napihal za 1. maj, sumijo tudi na drogo
- Podrobnosti
- ePosavje ADM
![]()
1. 5. zvečer so policiste iz brežiške bolnišnice obvestili, da oskrbujejo moškega, ki naj bi se poškodoval v prometni nesreči. Policisti PP Brežice so zbrali obvestila in ugotovili, da je 45-letni voznik električnega skiroja vozil po Bizeljski cesti.
»Zaradi neprilagojene hitrosti je izgubil oblast nad skirojem, padel in se lažje poškodoval. 45-letnik, ki med vožnjo ni uporabljal zaščitne čelade, je imel v litru izdihanega zraka 0,46 miligramov alkohola. Zaradi suma vožnje pod vplivom prepovedanih drog so mu odredili preizkus in strokovni pregled, ki ga je odklonil. Zaradi kršitev bodo zoper njega uvedli prekrškovni postopek,« so še sporočili s PU Novo mesto.
Pestri praznični dnevi
Policisti Policijske uprave Novo mesto so med 30. 4. in 3. 5. posredovali v 196 nujnih primerih in na številko 113 prejeli 635 klicev. Obravnavali so prometno nesrečo, v kateri je umrl motorist, štiri prometne nesreče, v katerih so se udeleženci lažje poškodovali in 25 prometnih nesreč, v katerih je nastala premoženjska škoda.






