Zjutraj zagorelo na Šmarčni, popoldne pa še pri Kerinovem Grmu
Zjutraj zagorelo na Šmarčni, popoldne pa še pri Kerinovem Grmu
Gasilci so v soboto na območju občin Sevnica in Krško posredovali zaradi dveh požarov odpadkov.
Ob 9.23 so v naselju Šmarčna ob reki Savi gasilci PGD Boštanj pogasili odpadke, ki so goreli na površini približno štirih kvadratnih metrov.
Popoldne, ob 14.33, je zagorelo še v bližini Kerinovega Grma v občini Krško. Gorela je večja količina pnevmatik in drugega odpadnega materiala na površini približno 50 kvadratnih metrov. Požar so pogasili gasilci PGE Krško in PGD Drnovo ter preprečili, da bi se ogenj razširil v bližnji gozd.
"Dne 22. 8. 2026 nas je ReCO Brežice ob 14.34 obvestil o požaru v bližini romskega naselja Kerinov Grm v Mestni občini Krško. Takoj smo izvozili na kraj dogodka s tremi gasilci in dvema voziloma. Že med vožnjo do mesta intervencije smo opazili veliko količino črnega dima. Ob prihodu na kraj smo zavarovali mesto intervencije ter skupaj s kolegi iz PGD Drnovo pogasili večjo količino gorečih pnevmatik in drugega odpada. S hitrim posredovanjem smo preprečili širjenje požara v bližnji gozd.Požarišče smo prekopali, pregledali in dokončno zalili z vodo. Na mestu intervencije je bila prisotna tudi policija. O dogodku so bile obveščene vse pristojne službe. Gasilska intervencija je bila zaključena ob 15.30," so o dogodku povzeli na PGE Krško.


Vir: ReCo Brežice, PGE Krško







