Skip to main content
Ponedeljek, 29. maj 2023
21.03.2023
07:17
100 let od smrti slovaropisca Maksa Pleteršnika
Foto: OŠ Maksa Pleteršnika Pišece
V letu 2023 mineva 100 let od smrti našega rojaka – velikega slovaropisca – Maksa Pleteršnika.

100 let od smrti slovaropisca Maksa Pleteršnika

BREŽICE Na pobudo Društva Pleteršnikova domačija Pišece so študenti in profesorji Oddelka za slovenistiko FF Univerze v LJ v sodelovanju z domačini predstavili zbornik frazemov, pregovorov in rekov v domačem govoru Maksa Pleteršnika. Na predstavitvi 16. marca so sodelovali tudi učenci 3. triade naše šole, v kulturnem programu pa naši Mlinarji – folklorna skupina pod mentorstvom Karmen Levak in Matjaža Vrešaka. Na Maksa Pleteršnika smo zelo ponosni tudi učenci pišeške šole, ki lahko nekaj njegovih rekov dnevno preberemo na stenah naše šole.

Kaja in Tomo, novinarski krožek OŠ Maksa Pleteršnika Pišece

Fotogalerija (Foto: OŠ Maksa Pleteršnika Pišece):

brežice
fotogalerija
oš maksa pleteršnika pišece

Pridružite se nam

Poglejte tudi

Novice iz Posavja