Fakulteta za energetiko Univerze v Mariboru obeležila 19. obletnico delovanja
Fakulteta za energetiko Univerze v Mariboru obeležila 19. obletnico delovanja
Fakulteta za energetiko Univerze v Mariboru je danes v Okrogli dvorani Gradu Rajhenburg slovesno obeležila 19. obletnico svojega delovanja.
Slovesnost je združila predstavnike akademske skupnosti, študente, predstavnike Univerze v Mariboru, lokalnih skupnosti, gospodarstva ter številne partnerje in goste. Dogodek je bil priložnost za pregled dosežkov fakultete v preteklem letu ter za razmislek o prihodnjih izzivih in priložnostih na področju energetike.
Slovesnost se je pričela s tradicionalno izvedbo akademske himne Gaudeamus igitur, sledili pa so slavnostni nagovori dekana Fakultete za energetiko, prof. dr. Sebastijana Semeta, rektorja Univerze v Mariboru, prof. dr. Deana Korošaka ter župana Mestne občine Krško, gospoda Janeza Kerina. Govorniki so izpostavili pomembno vlogo fakultete pri izobraževanju strokovnjakov na področju energetike, njen prispevek k razvoju znanosti in raziskovanja ter uspešno sodelovanje z gospodarstvom in širšim družbenim okoljem.
Pomemben del dogodka je predstavljala podelitev priznanj študentom za študijsko odličnost, visokošolskim učiteljem in sodelavcem za izjemne dosežke na pedagoškem, strokovnem in raziskovalnem področju ter posameznikom in organizacijam za pomemben prispevek k razvoju in prepoznavnosti fakultete. Prejemniki priznanj s svojim delom pomembno soustvarjajo kakovost, ugled in razvoj Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru.
Kulturni program je s svojimi nastopi mladih glasbenikov iz Glasbene šole Krško obogatil slavnostni dogodek ter prispeval k prijetnemu in prazničnemu vzdušju ob obeležitvi pomembnega mejnika fakultete.
Fakulteta za energetiko Univerze v Mariboru, ustanovljena leta 2007, danes izvaja študijske programe v Krškem in Velenju, dveh ključnih središčih slovenskega energetskega prostora. S svojo umeščenostjo v okolje z razvito energetsko infrastrukturo študentom omogoča neposreden stik s prakso, raziskovalcem pa sodelovanje pri reševanju aktualnih izzivov sodobne energetike.
Ob 19. obletnici delovanja fakulteta ostaja zavezana odličnosti v izobraževanju, raziskovanju in sodelovanju z okoljem. S pogledom, usmerjenim v prihodnost, nadaljuje svojo pot kot pomembno izobraževalno in raziskovalno središče, ki soustvarja razvoj trajnostnih energetskih rešitev ter prispeva k družbenemu in gospodarskemu napredku.
Vir: Fakulteta za energetiko






