X
TOR
SRE
ČET

Vnesi kodo za adwords...
Arso napoveduje obilnejše padavine do petka zjutraj, za osrednji in JZ del države je izdano oranžno opozorilo.

Vnesi kodo za adwords...

Deževje preteklega dne je povzročilo obilo dela gasilcem ter delavcem cestnih in komunalnih podjetij. Danes popoldne in ponoči bo na Primorskem pihala močna burja, ki bo v sunkih presegala 120 kilometrov na uro. V večjem delu Slovenije bodo do petka zjutraj obilnejše padavine. Največ dežja bo padlo v zahodni in južni Sloveniji, opozarja Arso.

Center za obveščanje je zabeležil 89 dogodkov, največ na območju Nove Gorice. Meteorna voda in vodotoki so zalivali objekte in cestišča. Zaradi razmočenega terena se je podrlo nekaj dreves, sprožilo se je tudi osem zemeljskih plazov. Po podatkih uprave za zaščito in reševanje so centri za obveščanje največ dogodkov zabeležili na območju regijskega centra Nova Gorica (43), sledijo Kranj (12), Ljubljana (devet), Novo mesto (devet), Celje (osem), Maribor (tri), Brežice (dva) in Slovenj Gradec z enim dogodkom. Na terenu je bilo aktivnih 44 gasilskih enot, od tega sedem poklicnih. Gasilci so s protipoplavnimi vrečami zaščitili ogrožene objekte, iz objektov črpali vodo, odstranjevali podrta drevesa in posledice plazov.

Greznica zalila sanitarne prostore, gasilci posredovali tudi v Krškem

V naselju Brezje pri Raki, občina Krško, je zaradi obilnih padavin meteorna voda preko greznice zalila sanitarne prostore v stanovanjski hiši. Gasilci PGE Krško in PGD Raka so vodo iznesli iz prostora in pričeli s praznjenjem greznice. Zaradi možnosti ponovnega zalitja objekta bodo gasilci PGD Raka preko noči nadaljevali z občasnim praznjenjem le-te. Zvečer so zaradi obilnega deževja gasilci PGE Krško na Mencingerjevi ulici v Krškem s folijo prekrili del ostrešja stanovanjske hiše in s tem preprečili nadaljnje zamakanje podstrešja in bivalnega prostora pod njim. Na podlagi Monitoringa je reka Krka v jutranjih urah začela poplavljati kmetijske površine na območju pogostih poplav v kraju Malence, občina Kostanjevica na Krki.

Novo vremensko opozorilo 

Arso je že izdal oranžno vremensko opozorilo za jug države.

malice v posavju 1

Torek
Padavine
6.5°C / 1.1°C
Veter: 7.9 km/h
Sreda
Dež
5.5°C / 4.1°C
Veter: 14.2 km/h
Četrtek
Dež
4.8°C / 3.3°C
Veter: 17.7 km/h
Petek
Megla
7.8°C / 0.9°C
Veter: 4.7 km/h

Kamere v Posavju

  • kostak nek fakulteta za energetiko logo siv 1 avtoline

O nas

 

Spletno mesto ePosavje združuje vse Posavce od blizu in daleč. Bi želeli objaviti novico, zapis, fotografije? Pišite nam na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..

Elektronski medij ePosavje je vpisan v razvid medijev, ki ga vodi Ministrstvo za kulturo, pod zaporedno številko 1243.

 

Poiščite nas tudi na

 

 IN YT X

Icon malice

Malice v Posavju

Preverite ponudbo malic v Posavju in izberite, kaj boste danes okusili.

 

Icon kamera

Spletne kamere

Preverite trenutno dogajanje v Posavju v živo, kjerkoli že ste.

 

Icon oglasevanje

Oglaševanje na portalu

Povečajte prepoznavnost svojega podjetja z oglasi na našem portalu.

Imate zanimivo vsebino za objavo?

Pišite nam!