Pozor, od ponedeljka dalje nova zapora na dolenjski avtocesti!
- Podrobnosti
- ePosavje ADM
![]()
S ponedeljkom, 4. avgusta, bo z zaključkom pripravljalnih del na odseku med priključkoma Mirna Peč in Novo mesto vzhod začela veljati nova prometna ureditev zaradi preplastitve vozišča.
Promet bo do predvidoma 24. septembra potekal po polovici avtoceste, in sicer po smernem vozišču proti Obrežju. Za promet bodo odprti trije zoženi prometni pasovi: en pas v smeri Obrežja (širine 3,55 m), dva pasova v smeri Ljubljane (širin 2,6 m in 3,3 m).
V času te faze bo zaprt tudi priključek Novo mesto zahod iz smeri Ljubljane proti Obrežju, obvoz bo voden preko priključka Novo mesto vzhod. V naslednji fazi se zapora prestavi na smerno vozišče proti Ljubljani. Povprečni letni dnevni promet na tem delu avtoceste znaša približno 33.800 vozil, zato so pričakovane zgostitve prometa na avtocesti ter na državnih cestah med priključkom Novo mesto vzhod in Novim mestom.
Zaključek del je predviden v treh mesecih oziroma po 90 dneh od uvedbe izvajalca v delo. Naročilo obsega preplastitev obeh smernih vozišč ter priključka Novo mesto zahod, kjer bodo urejene še izletne cone. Naročnik del (DARS) je dela oddal novomeškemu podjetju CGP. Pogodbena vrednost del znaša 9.391.048,19 € z DDV.
InfoPot






