X
ČET
PET
SOB
Vnesi kodo za adwords...
Športna zveza Brežice in Zavod za šport Brežice v sodelovanju z ZPTM Brežice, Viva klubom ter ostalimi lokalnimi športnimi društvi že četrto leto zapored pripravljata Tabor aktivnih doživetij.
Vnesi kodo za adwords...

Tabor aktivnih doživetij v Brežicah

V prvih dveh tednih šolskih počitnic se je tabora udeležilo 80 otrok, ki so v petih dneh spoznali osnove več kot 15 različnih športnih disciplin, tkali nova prijateljstva in poznanstva, predvsem pa preživeli atraktiven in športno obarvan teden. Udeleženci tabora so se preizkusili v rokometu (Rokometni klub Brežice), atletiki (Viva klub), badmintonu (Badminton klub Pišece), kegljanju (Kegljaški klub Brežice), gimnastiki (TD Sokol Brežice), karateju (Karate klub Brežice, Fight club Shony), ju-jitsu (DBV Katana), veslanju (Kajak kanu klub Čatež), plesu (PD Imani), nogometu (NK Brežice 1919), tenisu (Teniški klub Brežice), baseballu, plezanju, ultimate frizbiju, predstavile so se tudi Mažoretke Dobova, ogromno zanimanja pa je požel tudi obisk Lipka in Košarkarske zveze Slovenije.

Fotogalerija (Foto: Zavod za šport Brežice):

Poleg vseh aktivnosti, ki so jih otroci izvedli v Športni dvorani Brežice ter okolici, je bil četrtek namenjen vodnim radostim v Termah Paradiso Dobova. Četrtek je bil nasploh poseben, saj so udeleženci tabora prespali v Športni dvorani Brežice.

Otroci pa se niso ukvarjali zgolj s športom. Za zanimive, inovativne in poučne igre so poskrbeli animatorji Zavoda za podjetništvo, turizem in mladino Brežice. Udeleženci so si tako izdelali svojo športno majico, se preizkusili v pravem športnem kvizu ter sodelovali na natečaju Rokometnega klub Brežice. Za zdravo in raznoliko prehrano so vestno skrbele kuharice Osnovne šole Brežice. Organizatorji so tudi letos poskrbeli za nekaj novosti. V dogovoru s Posavskim muzejem Brežice so si udeleženci tabora ogledali grad in vodovodni stolp.

Tretji termin tabora bo potekal ob koncu meseca avgusta, vsa mesta pa so že zasedena. Izvedbo projekta sofinancirata Fundacija za šport Republike Slovenije ter Občina Brežice.

Pripravil: Jaka Lenart, Zavod za šport Brežice in Športna zveza Brežice

malice v posavju 1

Četrtek
Dež
5.8°C / 3.7°C
Veter: 17.2 km/h
Petek
Dež
8.9°C / 3.9°C
Veter: 4.6 km/h
Sobota
Padavine
9.2°C / 3.3°C
Veter: 4 km/h
Nedelja
Rosjenje
11.8°C / 4.5°C
Veter: 5.1 km/h

Kamere v Posavju

  • kostak nek fakulteta za energetiko logo siv 1 avtoline

O nas

 

Spletno mesto ePosavje združuje vse Posavce od blizu in daleč. Bi želeli objaviti novico, zapis, fotografije? Pišite nam na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..

Elektronski medij ePosavje je vpisan v razvid medijev, ki ga vodi Ministrstvo za kulturo, pod zaporedno številko 1243.

 

Poiščite nas tudi na

 

 IN YT X

Icon malice

Malice v Posavju

Preverite ponudbo malic v Posavju in izberite, kaj boste danes okusili.

 

Icon kamera

Spletne kamere

Preverite trenutno dogajanje v Posavju v živo, kjerkoli že ste.

 

Icon oglasevanje

Oglaševanje na portalu

Povečajte prepoznavnost svojega podjetja z oglasi na našem portalu.

Imate zanimivo vsebino za objavo?

Pišite nam!