V Posavju 3.8° C Sobota, 27. 2024
25.10.2022
19:59
Blanški atleti na Ljubljanskem maratonu
V soboto, 22. oktobra 2022, je v Ljubljani potekal že 26. Ljubljanski maraton. Tekmovanje je štelo za posamično in ekipno razvrstitev, v kateri so atleti z Blance navdušili in osvojili 2. mesto.

Blanški atleti v Ljubljani državni podprvaki

SEVNICA Za ekipni vrstni red se je upoštevalo osem najboljših uvrstitev šole v tekmovalnem delu, ne glede na kategorijo in ne glede na spol, zmagala je šola z najmanjšim številom točk. Za točkovanje velja sistem negativnih točk. Dolžina proge 1800 metrov. Štirje blanški atleti so stopili na zmagovalni oder in prispevali levji delež k vse ekipnemu drugemu mestu OŠ Blanca med osnovnimi šolami.

Nastopili so tudi srednješolci

Z zbranimi 86-timi točkami so zasedli ekipno 2. mesto in postali državni podprvaki v uličnem teku med osnovnimi šolami. Blanški atleti so nastopali tudi na razdalji 3150 metrov za srednje šole, kjer sta brata Slemenšek zasedla 16. in 17. mesto s časoma 10:34 (David) ter 10:39 (Urban), Anja Radej pa se je povzpela do 44. mesta s časom 14:12.