V Posavju N/A° C Petek, 19. april 2024
27.09.2022
11:31
Blanški atleti na DP v Kopru
Blanški atleti so odlično nastopili na državnem prvenstvu v Kopru, domov so prinesli tudi medalje.

Blanški atleti odlični na državnem prvenstvu v Kopru

KOPER V soboto, 24. septembra, je na atletskem stadionu Koper potekalo Državno prvenstvo za pionirke in pionirje letnika 2011/12 (U-12) in letnika 2009/10 (U-14) pod organizacijo domačega atletskega kluba in Atletske zveze Slovenije.

Ajda državna prvakinja

Ajda Budna je otvorila blanške nastope v kvalifikacijah teka na 60 metrov. Najprej se je skozi kvalifikacije uvrstila v veliki finale, kjer je s časom 8.68 sekunde (osebni rekord) osvojila državni naslov do 12 let. V disciplini 200 metrov za pionirke in pionirje do 14 let je Nika Radej nastopila v prvi skupini in z osebnim rekordom 31.30 zasedla končno 69. mesto. Kiara Blatnik je nastopila v deveti skupini in s časom 29.92 sekunde (osebni rekord) končala na 43. mesto od 104 nastopajočih med deklicami.

Jan in Aljaž

Nato se nastopili še dečki v isti kategoriji, kjer je bilo 38 udeležencev. Jan Dolmovič je nastopil v četrti skupini in z osebnim rekordom 27.37 sekunde pritekel do odličnega 6. mesta. Za njim je v peti skupini nastopil še Aljaž Moškon in s 30.16 sekunde končal na 25. mestu.

V nedeljo še dve medalji

V nedeljo sta na zmagovalni oder stopili dve blanški atletinji, Ajda je v teku na 600 metrov osvojila 2. mesto, Kiara je bila v teku na 1000 metrov tretja.