Torek, 19. marec 2024
31.01.2023
13:36
Od petka do nedelje je v Ljubljani potekalo zimsko državno prvenstvo v plavanju, v kategoriji dečkov in deklic. Na tekmovanju so sodelovali trije člani Plavalnega kluba Celulozar Krško.

Tin Babič na stopničkah, Nejc Kranjc dvakrat v B finalu

Tin Babič je dvakrat nastopil v A finalu v disciplinah 50 in 200 metrov hrbtno ter dvakrat v B finalu na 100m hrbtno in 100m mešano. V disciplinah 50, 100 in 200 metrov hrbtno je v kategoriji mlajših letnikov stal na drugi stopnički, na 100m mešano pa se je zavihtel na tretje mesto. Med deseterico v svoji kategoriji se je uvrstil tudi s petim mestom na 50m delfin in sedmim na 50m prosto.

Tara Božovič prvič na državnem prvenstvu - postavila tri osebne rekorde

Tudi Nejc Kranjc je dvakrat plaval v B finalu in sicer v disciplinah 400m prosto ter 200m prosto. Na krajši razdalji je bil v svoji kategoriji tik pod stopničkami četrti, na 400m prosto pa je bil sedmi. V prvi deseterici je končal tudi na 1500m prosto s petim mestom, šestim na 100m prosto ter sedmim na 50m delfin. Uspešno je nastopala tudi Tara Božović med deklicami, ki je sploh prvič nastopala na državnem prvenstvu in s tremi osebnimi rekordi z odliko zaključila državno prvenstvo.

Fotogalerija (Foto: Plavalni klub Celulozar Krško):