V Posavju N/A° C Petek, 19. april 2024
08.05.2023
21:32
Celulozarji v Ljubljani osvojili 7 medalj
Devet članov Plavalnega kluba Celulozar Krško je minulo soboto tekmovalo na mednarodnem mitingu Ilirija v Ljubljani.

V Ljubljani so osvojili sedem odličij

Vsa odličja so priplavala dekleta

LJUBLJANA Med 427 nastopajočimi so tekmovali odlično, osvojili sedem odličij in še kar nekaj odličnih uvrstitev. Tokrat so vsa odličja priplavala dekleta. Kadetinja Ema Menoni je na zmagovalni oder stopila trikrat, na 100 in 200 hrbtno je osvojila srebrno, na 100 prsno pa bronasto medaljo. Njena sestra, mlajša deklica Ana Menoni, je bila druga na 100 in 400m prosto, dvakrat pa se je na zmagovalni oder povzpela tudi mladinka Maša Vasiljevič - druga je bila na 400 prosto in tretja na 200 prosto. V disciplini 200 prosto si je bron priplavala še članica Anja Vrščaj.

Fotogalerija (Foto: Plavalni klub Celulozar Krško):

Lepa vzpodbuda za nadaljevanje sezone

Med fanti sta najvišje posegla deček Nejc Kranjc in mladinec Matija Osetič s šestima mestoma na 200 prosto, šesta je bila tudi kadetinja Nina Tomše na 200 prsno, medtem ko je bil mladinec Anej Krušič v tej disciplini osmi. Deček Lovro Kožar je bil najvišje na 12. mestu na 200 prsno. "Ker so krški plavalci opravili šele nekaj treningov v 50m bazenu - predtem so vadili v 16,6m bazenu OŠ Leskovec, so doseženi rezultati lepa vzpodbuda za nadaljevanje sezone," so sporočili iz kluba.