16.02.2023
10:16
Blaž in Mitja Janc
V sredo je v 12. krogu rokometne lige prvakov v Celju gostovala španska Barcelona. Dvoboj bratov Janc je dobil starejši brat Blaž.

Bratski dvoboj pripadel starejšemu bratu

CELJE V sredo je v Celju 5.207 gledalcev spremljalo tekmo 12. kroga rokometne lige prvakov med ekipo RK Celje Pivovarna Laško in špansko Barcelono. Za posavske ljubitelje rokometa je bila tekma zanimiva tudi zaradi dvoboja bratov Janc. Starejši brat Blaž igra v dresu španske Barcelona, mlajši Mitja je član slovenskih večkratnih državnih prvakov.

Španci povedli šele 25 sekund pred koncem - dovolj za zmago

Celjani so še v 55. minuti srečanja vodili s tremi zadetki prednosti ob rezultatu 27:24, v zadnjih minutah tekme so Španci pokazali več zbranosti in premoč v igri ter 25 sekund pred koncem sploh prvič povedli, kar pa je bilo ob rezultatu 28:27 nato tudi dovolj za zmago.

Dvoboj Jancev - 2:1 za starejšega

Blaž Janc je v dresu Barcelone dosegel dva zadetka, njegov brat Mitja se je v sredo enkrat vpisal med strelce. Celjske rokometaše do konca tega dela tekmovanja čakata še gostovanje pri Kielu in domači obračun z Aalborgom.