23.01.2023
12:25
Jan Hotko v Mengšu znova na stopničkah
V soboto je v športni dvorani Mengeš potekal prvi turnir v sezoni 2023 za dečke in dekleta do 13 let.

Jan Hotko znova na stopničkah

BREŽICE Od pišečkih igralcev se je turnirja udeležil zgolj Jan Hotko in to zelo uspešno. Kljub temu, da je Jan moral letos prestopiti iz U-11 na U-13 je že na prvem turnirju pokazal svojo moč in željo po uspehu. Ker državnih točk v kategoriji do 13 let v lanski sezoni ni imel za top 16, je moral nastopiti v B turnirju. V vseh šterih tekmah do finala je dobesedno igral s pol moči, nato pa se je v finalu srečal proti Vid Novaku iz BK Medvedgrad Zagreb ter ga premagal 21:12 in 21:13. Med dvojicami je skupaj s Svenom Poharjem prišel dokaj suvereno v polfinale, tam pa je moral priznati premoč reprezentančni dvojici Mašič / Zaletel BK Bit Ljubljana.

V tekmi za tretje mesto sta premagala dvojico Gornjec / Skarlovnik ŠD Sele Vrhe ter tako osvojila tretje mesto. Vrhunske igre Jana so videli tudi vodilni na Badminontski zvezi Slovenije in Jana poklicali v državno reprezentanco do 13 let. Naslednji otroški turnir bo v sredini meseca februarja in sicer BZS U-15, na katerem bodo zraven Jan Hotka nastopili še Mihael Škof, Anej Sušin, Nej Bizjan in Lavra Gerjevič Mataln.

Fotogalerija (Foto: Badminton klub Pišece):