V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
07.04.2023
21:09
RK Krško, poraz, Novo mesto
V 21. krogu 1. slovenske rokometne lige so krški rokometaši gostovali v Ribnici in po slabšem prvem polčasu v drugem delu pokazali, da lahko konkurirajo ekipam z vrha lestvice.

RD Riko Ribnica : RK Krško 36:33 (18:15)

RIBNICA Krčani so v 21. krogu 1. slovenske rokometn lige gostovali v Ribnici in izgubili z rezultatom 36:33 (18:15). Po slabšem uvodu v srečanje, ko so domači v 10. minuti vodili z 8:2, so nato zaigrali bolje in do konca prvega dela zaostanek znižali na tri zadetke razlike, polčas se je končal z 18:15.

Domači v drugem delu vodili že za +6

V drugem delu so domačini v 38. minuti vodili že s šestimi zadetki, ko je bilo 26:20, a so jih Krčani v šestih minutah nadaljevanja z delnim rezultatom 6:0 v 44. minuti po zadetku Romiha ujeli na 26:26. Nato je sledilo nekaj izenačenih minut, vse do 51. minute in zadetka krškega kapetana Sintiča za 30:30. Domačini so bolje izkoristili zadnje minute srečanja in po delnem rezultatu 5:1 v 59. minuti vodili s 35:31, zmagovalec je bil odločen. Za domače je zadel še Gorenc, za Krčane Romih in Javor, srečanje pa se je končalo s šestnajstim porazom Krčanov.

Sintič najboljši strelec

Sintič je dosegel 9 zadetkov, Košir je bil uspešen petkrat, Javor in Romih sta v statistiko zapisala pet zadetkov.