04.10.2022
10:58
Na Stadionu Matije Gubca v Krškem so v nedeljo pripravili drugo dirko skupnega državnega prvenstva Slovenije in Madžarske v speedwayu. Zmagi v članski in mladinski konkurenci sta ostali doma.

Škorja in Cerjak zmagala brez oddane točke

KRŠKO Na nedeljski dirki se je med člani zmage veselil Nick Škorja, v mladinski konkurenci pa Sven Cerjak. Člana domačega kluba sta pokazala odlično pripravljenost in v svojih vožnjah nista oddala niti točki. Škorja je bil v finalu boljši od Sremičana Matica Ivačiča (ST Lendava), Avstrijca Daniela Gappmaierja, četrti je bil Ljubljančan Anže Grmek. Krčan Miran Praznik je s sedmimi točkami zasedel 8. mestu, zbral je dve zmagi in eno tretje mesto.

Fotogalerija (Foto: AMD Krško):

AMD Krško: "Verjetno eden boljših speedway večerov v zadnjih nekaj letih"

Kot pravijo v Avto moto društvu Krško, "bi se radi zahvalili vsem navijačem, voznikom, sponzorjem in funkcionarjem društva! Skupaj smo na Gubcu uspeli pričarati en odličen večer speedwaya, verjetno enega boljših v zadnjih nekaj letih. Hvala za obisk in vso podporo."

Sezono bodo zaključili 30. oktobra

Dirkaško sezono boo s 5. letošnjo prireditvijo v Krškem zaključili 30. oktobra z dirko za Pokal AMD Krško, ob glavni preizkušnji bodo organizirali tudi dirko mladincev v kategoriji 250cc.