V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
14.02.2023
08:55
RK Dobova : RK Slovenj Gradec, 2. november
Dobovski rokometaši so v 15. krogu 1. slovenske rokometne lige v domači dvorani gostili ekipo RD Urbanscape Loka in izgubili s tesnim rezultatom 30:31 (13:15).

RK Dobova : RD Urbanscape Loka
30:31 (13:15)

RK Dobova:
Grudnik, Pandžić, Bogovič, Glogovšek, Dizdar, Luzar, Pintar 4, Mlakar, Šukić 5(1), Latković 2, Mladkovič 1, Ferenčak 3, Kozolić, Tajnik 1, Grobelnik 3(1), Nešić 11(1).

RD Urbanscape Loka:
Stanojlović, Juričan, Jakac, Belič Pfajfar, Dolenc 7(1), Mali 3, Križaj, Jesenko A. 6(3), Damjanović 2, Batagelj 5, Nikolić 2, Jesenko M. 1(1), Klemenčič 4, Šilc, Atanasov 1.

RK Dobova 5(3), RD Urbanscape Loka 5(5)

RK Dobova 4 minute, RD Urbanscape Loka 14 minut.

V napeti tekmi pet sekund pred koncem ostali brez točke

Hitro vodstvo domačih in padec v zadnjih minutah prvega dela

Dobovčani so v odlično začeli srečanje in v 10. minuti povedli z rezultatom 6:3, prednost pa so držali vse do 26. minute, ko so gostje povedli z rezultatom 11:12. V zadnjih minutah prvega dela so domačini popustili in v treh minutah hitro prejeli pet zadetkov, v začetku 29. minute je bilo na semaforju 11:15. Mladkovič in Pintar sta zaostanek znižala na 13:15, kar je bil na koncu tudi rezultat prvega polčasa.

Podoben začetek drugega polčasa

V začetku drugega dela so domačini znova zaigrali bolje, v 35. minuti so ulovili Ribničane in minuto pozneje znova vodili. A le do 41. minute in izenačenja na 20:20. Nato so vajeti igre znova prevzeli gostje in bili v prednosti do 52. minute, ko je Ferenčak izenačil na 26:26. Trener gostov Cvijič je moral vzeti minuto odmora, po njej pa je sledila razburljiva končnica. Domačini so lovili goste "gol za gol", Grobelnik je dobrih 10 sekund pred koncem še zadnjič na srečanju izenačil na 30:30. Gostje so s hitro akcijo po desni strani žogo spravili na levo stran do Dolenca, ki je pet sekund pred zvokom sirene postavil končni rezultat. Dobova : RD Urbanscape Škofja Loka - 30:31.