V Posavju 14.2° C Četrtek, 2. 2024
26.06.2023
13:44
Člani Športnega društva Plavalček so se izkazali na 12. igrah mladih invalidov Emil Open 2023 v Brnu, osvojili so zlato, srebrno in bronaste medalje. Iskrene čestitke!

12. Igre mladih invalidov Emil Open 2023: Slovenija v ospredju

V Brnu, na Češkem so od 21. junija do 25. junija 2023, potekale že 12. Igre mladih invalidov Emil Open 2023. Na igrah je tekmovalo 15 držav, zelo uspešno pa so zastopali barve Slovenije tudi člani Športnega društva Plavalček.

Pet paraplavalcev, Maja Bartolj, Larisa žibert, Miha Pavlič, Maj Režman in Tilen Mijoković so v četrtek plavali kvalifikacije, naslednji dan pa so se pomerili v finalih.

Bartolj in Žibert blesteli med paraplavalkami

Najbolj so blestela dekleta - Maja Bartolj je osvojila zlato medaljo na 50m hrbtno in bronasto medaljo na 50m prosto. Larisa Žibert pa je osvojila bronasto medaljo na 50m hrbtno in bila četrta na 50m prosto.

Mijiković zlat, Pavlič in Režman z novim osebnim rekordom

Fantje pa so za konkurenco imeli res profesionalce (Čehe in Ukrajince), ki jim je Tilen Mijiković dal vetra na 100m prosto in osvojil zlato medaljo, na 100m prsno pa je moral premoč priznati Ukrajincu in je tako bil srebrn.

Miha Pavlič in Maj Režman sta se res suvereno borila s temi istimi Ukrajinci in Čehi, in tako močno izboljšala osebni rekord, za medalje pa jima je zmanjkalo, tako je bil Miha Pavlič četrti na 50m prsno in prosto, Maj Režman pa je osvojil 5. mesto na 50m in 100m prsno.

Fotogalerija (Foto: Športno društvo Plavalček)