V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
28.03.2023
13:19
Plavalčki na tekmi v Splitu
Minuli vikend je v Splitu potekal Croatia Open 2023, ki je tekmovanje v plavanju za invalide, ki šteje za svetovne točke po kriterijih Mednarodnega paraolimpijskega komiteja.

SPLIT, HRVAŠKA Kot so sporočili iz Športnega društva Plavalček, gre za zelo pomembno tekmo, kjer so med drugim tudi paralimpijci lovili norme za nastope na svetovnem prvenstvu. Posebnost tega tekmovanja je tudi, da plavalci v točkovanju oz. rezultatu niso razvrščeni po klasah invalidnosti sebi enakim, pač pa absolutno, po točkah IPC.

Mijoković osvojil dve bronasti medalji

Člani Športnega društva Plavalček so nastopili odlično. Še posebej je izstopal Tilen Mijoković, ki si je priplaval dve bronasti kolajni na 50 m in 100 m prsno, 5. mesto na 100m prosto, dve 7. mesti na 50 m prosto in 50 m delfin in 8. mesto na 50m hrbtno. Maj Režman je na 100m prsno je osvojil 6. mesto, na 50m prsno 10. mesto, na 50m delfin pa je osvojil 13. mesto.

Vsi Plavalčki so izboljšali osebne rekorde

Miha Pavlič je osvojil dve 7. mesti na 50m prsno in 100m prsno ter 13. mesto na 100m hrbtno. Larisa Žibert je na 100m prsno osvojila 9. mesto, Maja Bartol pa 10. mesto, Rok Slapšak je na 50m delfin osvojil 16. mesto, Andrej Bibič je na 100m prsno osvojil 19. mesto. "Vsi Plavalčki so močno izboljšali tudi svoje osebne rekorde v vseh disciplinah," so dodali v sporočilu.

Fotogalerija (Foto: ŠD Plavalček):