V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
26.04.2023
08:00
ŠD Plavalček
V soboto je v Velenju potekalo državno prvenstvo v paraplavanju za tekmovalce do 19 let, od koder so se Plavalčki vrnili kar z 9 medaljami.

Novi državni prvaki

VELENJE Mija Jakovina je postala dvakratna državna prvakinja na 50m prosto in prsno (klasa DS), Diana Žibert dvakratna državna prvakinja na 50m prsno in hrbtno (klasa S14), Miha Pavlič dvakratni državni podprvak na 50m prsno in 100m prosto (klasa S14). Goran Žibert je postal državni prvak na 50m prosto (klasa S10), Marcel Sršen Gunčar je osvojil 3. mesto na 50m prosto (klasa S14) in Mischele Klinc je osvojila 3. mesto na 50m prsno (klasa S14).

Mijoković trikrat zlat

Ob tem je vzporedno potekalo tekmovanje v paraplavanju Open, kjer so Plavalčki blesteli v absolutnem seštevku Tilen Mijoković je osvojil tri zlate medalje na 50m prsno in prosto ter na 100m prosto, Maj Režman pa je bil dvakrat bronasti na 50m in 100m prsno.

Fotogalerija (Foto: ŠD Plavalček):