V Posavju 4.2° C Petek, 26. 2024
27.02.2023
10:14
Matej Košir, RK Krško
V 16. krogu 1. slovenske rokometne lige so krški rokometaši v domači dvorani gostili Novomeščane, Dobovčani so gostovali v Ivančni Gorici. Oboji pa so končali brez novih točk.

V 16. krogu 1. lige brez točk

Krčani proti Krki -11

Krški rokometaši so v 16. krogu 1. slovenske rokometne lige v soboto v Krškem s 37:26 izgubili z novomeško Krko. Po izenačenem uvodu so gostje v 20. minuti vodili že s petimi zadetki prednosti ob rezultatu 12:7, ob polčasu so prednost še povišali na +9, končal se je z rezultatom 20:11.Srečanje se je končalo z enajstimi zadetki razlike in končnih 37:26.

Dobovčani v Ivančni Gorici -3

Dobovčani so v Ivančni Gorici vodili ob polčasu z rezultatom 13:12, v uvodnih minutah drugega dela pa preveč popustili in v 40. minuti so domači vodili že z 18:16. Prednost so obdržali tudi deset minut pozneje, ko je bilo 23:21, srečanje pa se je končalo z rezultatom 27:24.

Kako naprej?

Dobovčani in Krčani so na dnu ligaške lestvice, Dobovčani imajo sicer tekmo manj - a prav tako 7 točk, kot Mariborčani na lestvici pred njimi. Krčani so s šestimi točkami na zadnjem, 14. mestu lestvice. Dobovčani bodo v soboto gostili Ribnico, Krčani odhajajo na gostovanje v Škofjo Loko.