Torek, 19. marec 2024
24.11.2022
19:16
Prva zmaga krških rokometašev
Pa je le prišla. Prva zmaga krških rokometašev. Po treh zaporednih porazih je v 10. krogu 1. slovenske rokometne lige v Krškem padel Maribor. Srečanje se je končalo z rezultatom 25:20 (14:10).

RK Krško : RK Maribor Branik
25:20 (14:10)

RK Krško:
Žitković, Logar, Kozole, Škafar, Sintič 9(2), Sobotič 2, Romih 2, Grobelnik 1, Baznik 3, Resnik, Košir 1, Novak, Glaser, Švalj 4, Dosedla, Šibanc 3(1).

RK Maribor Branik:
Strašek, Zupančič, Lorger, Planinšek 3, Jezernik 4(1), Sok, Kovačec, Jerenec 7, Košec 1, Gregorič 1, Blagotinšek 1, Kačičnik, Budja 1, Razgor, Hedl 1, Grobelnik.

Sedemmetrovke:
RK Krško 4(3), RK Maribor Branik 1(1).

Izključitve:
RK Krško 12 minut, RK Maribor Branik 6 minut.

Le dočakali prvo letošnjo zmago

Krčani so se v sredo v domači dvorani veselili prve letošnje zmage v 1. slovenski rokometni ligi. Po izenačenih prvih minutah srečanja goste v 12. minuti vodili s tremi zadetki prednosti pri rezultatu 3:6, Krčani so jih v 20. minuti ulovili na 8:8 in minuto pozneje po drugem zaporednem zadetku Sintiča - z devetimi zadetki je bil najboljši strelec srečanja - povedli z 9:8. Do konca polčasa (in kot se je izkazalo pozneje tudi tekme) prednosti niso več izpustili iz rok, prvih 30 minut se je končalo z rezultatom 14:10.

V drugem delu vodili že z osmimi zadetki

V prvih minutah drugega dela so nadaljevali z odlično igro s konca prvega polčasa ter v 37. minuti povedli za devet zadetkov, ko je bilo na semaforju 19:10. Od 45. minute in rezultata 21:13 naprej je je bila igra zadetek za zadetek, v 50. minuti je ob vodstvu Krčanov 22:14 gostujoči trener Žvižej vzel minuto odmora, kaj veliko pa ni pomagalo, Krčani so se nato veselili prve letošnje zmage z rezultatom 25:20 (14:10).