03.12.2022
20:07
RD LL Slovan : RK Krško
Na Kodeljevem končalo srečanje 11. kroga 1. slovenske rokometne lige med RD LL Slovan in ekipo RK Krško. Po zaostanku s štirimi zadetki so Krčani Ljubljančane ob koncu srečanja ulovili, a ...

32:30 (18:14)

RD LL Slovan:
Selakovič, Krbavčić, Čaušević 4, Soršak 6, Pintar, Stojnić, Tufegdžić 12(3), Ranisavljević 4, Lipovac, Perić 2, Stopar 1, Pirnat 1, Yankovskyy, Sankovič 2, Turnšek.

RK Krško:
Žitković, Logar, Kozole, Škafar, Sintič 9(1), Romih 2, Grobelnik 4, Resnik, Baznik 1, Košir 1, Novak 2, Švalj 1, Dosedla 1, Šibanc 3(2).

RD LL Slovan 6(3), RK Krško 6(3)

RD LL Slovan 8 minut, RK Krško 8 minut.

Osmi letošnji poraz

Po prvem polčasu so zaostajali za štiri zadetke

Tekmo na Kodeljevem so bolje začeli domačini in v 10. minuti vodili s tremi zadetki prednosti ob rezultatu 8:5. Deset minut pozneje so se jim Krčani uspeli približati na zadetek zaostanka, na semaforju je bilo 13:12. Do 27. minute so igrali zadetek za zadetek, v zadnjih treh minutah prvega dela pa so gostje popustili, prejeli še tri zadetke in polčas se je končal z 18:14.

V drugem delu celo vodili

V drugem delu so krški rokometaši zaigrali bolje, v 47. minuti je Novak izenačil na 24:24, v 53. minuti pa je Grobelnik Krčane prvič povedel v vodstvo ob rezultatu 27:28. V zadnjih minutah srečanja so zeleni naredili preveč napak v napadu v najbolj kritičnih trenutkih tekme - ob izenačenju na 29:29. Domačini so izkoristili ponujene priložnosti, dosegli še tri zadetke, v zadnji minuti je za končnih 32:30 zadel najboljši krški strelec Marko Sintič. Naslednjo soboto v Krško prihaja RK Celje Pivovarna Laško, za zaključek leta pa bo čez 14 dni na sporedu posavski derbi v Dobovi.