V Posavju 5.2° C Četrtek, 25. 2024
20.02.2023
08:27
RK Sevnica
V 16. krogu 1. B slovenske rokometne lige so sevniški rokometaši v domači dvorani s 27:25 premagali ekipo Črnomlja.

RK Sevnica : RK Črnomelj
27:25 (13:10)

Sevničani premagali Črnomaljce

SEVNICA Sevniški rokometaši so v 16. krogu 1. B državne odbojkarske lige v soboto v domači dvorani s 27:25 (13:10) premagali ekipo Črnomlja in zabeležili tretjo letošnjo zmago. Po izenačenem začetku in vodstvu gostov so domači prvič povedli v 16. minuti, ko je za 7:6 zadel Kozole. Ob koncu prvega dela so domači prišli do prednosti treh zadetkov, polčas se je zaključil z rezultatom 13:10.

Tretja zmaga v ligi

V 40. minuti so domačini vodili z dvema zadetkoma prednosti ob rezultatu 18:16, deset minut pozneje so Črnomaljci izenačili na 20:20, Sevničani pa so v 56. minuti znova pobegnili na tri zadetke prednosti. Po živahnih zadnjih dveh minutah so gostje znižali rezultat na 26:25, končni rezultat 27:25 je za tretjo zmago Sevničanov postavil Kuhar.

Kako naprej?

Sevničani bodo v 17. krogu lige v petek gostovali pri ekipi Izole, nato pa jih 4. marca čaka domače srečanje z ekipo RK Grosuplje.