Torek, 19. marec 2024
04.02.2023
12:01
RK Sevnica : RK Dol TKI Hrastnik
V petek so sevniški rokometaši v 14. krogu 1. B lige gostili rokometaši iz Hrastnika, Dobovčani so v 14. krogu 1. rokometne lige gostovali v Trebnjem. Posavski rokometaši dvakrat poraženi.

Petkov izkupiček: Dva poraza

Sevničani doma izgubili s Hrastničani

Sevniški rokometaši so v 14. krogu 1. B slovenske rokometne lige v domači dvorani s 26:35 (15:17) izgubili proti ekpii RK Dol Tki Hrastnik. Domačini so v prvem polčasu držali stik z gosti, tudi nekajkrat vodili, nazadnje v 27. minuti pri rezultati 14:13. Prvi polčas so dobili Zasavci s 15:17. V drugem delu so gostje v 40. minuti vodili že s šestimi zadetki prednosti ob rezultatu 17:23, deset minut pozneje je bilo na semaforju 23:31, ob koncu srečanja pa je prednost narastla na +9, za končnih 26:35. Pri domačih je bil s šestimi zadetki najboljši strelec Jan Knez, Nejc Mrgole in Črt Pinterič sta jih dosegla pet, pri gostih je bil z devetimi zadetki najboljši strelec Jan Sivka.

Dobovčani visoko poraženi v Trebnjem

Še slabše so jo Dobovčani odnesli v Trebnjem. Dobovčani so povedli v prvi minuti tekme prek Šukića, domači so nato prevzeli pobudo, v 10. minuti vodili z rezultatom 4:2, deset minut pozneje je bilo 9:6, ob koncu prvega polčasa pa 12:8. V drugem delu je prednost še naraščala, v 40. minuti je bila +6, v 50. minuti je na semaforju pisalo 25:15, srečanje pa so nato dobili Trebanjci z 31:17. Jan Jurečič je pre vodmačini vpisal pet zadetkov, pri Dobovčani je bil s štirimi zadetki najbolj razpoložen Šukić.